65-protsendiliselt viskeid tabanud Kalev/Cramo teenis võõrsil suure võidu

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases esimeses mängus sai BC Kalev/Cramo võõrsil kindla võidu, kui BK Liepaja purustati 39 punktiga.

BK Liepaja – BC Kalev/Cramo 59:98 (15:34, 13:25, 16:21, 15:18)

Kalevlased juhtisid avaveerandi keskpaigas 17:5 ning teise veerandaja alguseks oli vahe 19 punkti. Tanel Kurbase pealtpanekust oli külalismeeskond viie minuti möödudes juba 50:20 ees ja poolajale siirduti seisult 28:59. Liepajal õnnestus nii kolmas kui ka neljas veerandaeg paremini, mis kaotati vastavalt viie ja kolme punktiga, aga selgelt teisel poolajal mängu põnevust enam tagasi ei tulnud ja Kalev/Cramo võttis suure võidu.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo koguni 65% – 35% peale. Lauavõitlus võideti 36:29 (ründelaud 11:6 Liepajale) ning korvisööte anti rohkem 26:10. Pallikaotuseid kogunes rohkem Liepajal 16:10.

Sander Raieste ja Sacha Killeya-Jones viskasid Kalev/Cramo parimatena 15 punkti ning võtsid veel vastavalt 6 ja 7 lauapalli. Aigars Škele lisas 14 silma ning Michael Finke kogus 13 punkti ja 7 lauapalli. Tanel Kurbase nimele jäi 11 punkti.

Eduards Hazners ja Rodrick Korale Sikes olid Liepaja parimad võrdselt 13 punktiga. Andrejs Šelakovs ja Guntis Sipolinš tõid mõlemad 9 punkti ning kogusid 8 lauapalli.

Päeva teises, kell 17:00 algavas mängus võtab BK Ogre vastu Riia VEF-i.