Eesti U20 noormehed alistasid MM-turniiriks valmistuva Läti U19 koondise

-Hendry Engelbrecht | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormeeste U20 korvpallikoondis võidutses Riias teist päeva järjest, alistades täna sõpruskohtumises Läti U19 meeskonna tulemusega 69:60.

Eesti jäi esimese kümne minutiga taha 18:21, kuid lõpetas teise veerandi 11:2 spurdiga ja juhtis poolajapausiks 35:29. Lätlased suutsid kolmanda veerandi alguses küll kaotusseisust välja tulla ja korraks ka ühe punktiga ette minna, ent seejärel haarasid Aivar Kuusmaa hoolealused taas ohjad enda kätte ning enne otsustavat kümmet minutit juhiti juba 52:44. Viimasel veerandil ei loovutanud Eesti eduseisu enam kordagi.

Väljakult tabati viskeid 28/57 ehk 49% (sh kolmesed 3/16 ehk 18%), lauavõitlus kaotati napilt 35:38.

Eesti resultatiivseimaks kerkis 13 punktiga Karl-Kristjan Karpin, kes võttis lisaks ka 4 lauapalli. Mikk Jurkatamm lisas 12 punkti ja Hendry Engelbrecht jõudis visata 11 silma, enne kui ta viimase veerandi alguses viie veaga pingile langes. Mark-Andreas Jaakson ja Eric Schmalz panustasid Eesti võitu vastavalt 8 ja 7 punkti.

Läti koondise kasuks viskas Armands Berkis üleplatsimehena 16 punkti. Adrians Šnipke lisas 12 ja Ojars Berzinš 10 punkti.

Eesti U20 meeskond valmistub juulis Portugalis toimuvaks Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiriks, Läti koondist ootab ees juuni lõpus Kreekas algav U19 maailmameistrivõistluste finaalturniir.