Vinales ja Jõesaar vedasid Kalev/Cramo Ühisliigas taas võidulainele

-Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

Kolme järjestikuse võõrsil saadud kaotuse järel taas kodusaalis mänginud BC Kalev/Cramo alistas esmaspäeval Kasahstani Astana 84:76 (15:19, 25:17, 31:17, 13:23). Kaheksa mängu järel asub Eesti meistermeeskond nelja võiduga hetkel 5. kohal.

Kohtumise avaveerandajal visetega kimpus olnud kalevlased jäid teise mänguperioodi alguseks 7-punktilisse kaotusseisu (15:22), kuid Kristjan Kanguri kaugvise algatas kodumeeskonna 9:2 spurdi, mis tõi tabloole viiginumbrid 24:24. Poolaja lõpus tabasid eemalt nii Sander Raieste kui Kristjan Kitsing ning pikemale vaheajale mindi juba Cramo 40:36 eduseisul.

Kolmandal mänguperioodil said väljakuperemehed rünnakul kõik liinid toimima ning peamiselt Kyle Vinalese ja Janari Jõesaare korvidest paisus Roberts Štelmahersi hoolealuste edu 18 punktini. Mängu otsustavad kümme minutit tulid Cramole raskelt, kui veerandaja keskel tehtud Astana 9:0 vahespurdi ajal langesid 4 sekundi jooksul vigadega pingile nii Sten Sokk kui Aigars Škele. Hoolimata mängujuhtide kaotusest ei lasknud Cramo külalisi lähemale kui 6 punkti ning katkestas saadud võiduga kolmemängulise kaotuste jada.

Cramot vedasid täna peamiselt Kyle Vinales ja Janari Jõesaar. Ühtegi kaugviset tabamata kogus Vinales 23 punkti, 8 lauapalli ja 7 korvisöötu. Suurepäraselt tabanud Jõesaar lisas 21 silma (visked väljakult 7/8, vabavisked 5/5) ja samuti 8 lauapalli. Võimsa pealtpanekuga hiilanud Calvin Godfrey lisas 10 punkti ja 4 lauapalli. Sander Raieste (6 minutit, visked 3/3), Sten Sokk ja Kristjan Kitsing tõid kõik 7 punkti.

Astana parimana tõi neli kaugviset tabanud Malcolm Hill 22 punkti. NBA-kogemusega tagamängija Isaiah Whitehead lisas 15 silma ning 214-sentimeetrine serblasest keskmängija Dušan Ristic 14 punkti ja 10 lauapalli.

Järgmise kohtumise peab Kalev/Cramo (4-4) esmaspäeval, 2. detsembril, kui Kalevi Spordihallis minnakse vastamisi seni võiduta Minski Tsmokiga (0-7).