Kaspar Treieri hooaja parim esitus aitas Ravenna napi võiduni

-Kaspar Treier | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Nädalavahetusel mängiti Itaalia esiliiga (Serie A2) 10. vooru kohtumised, kus võidud noppisid nii Ravenna Orasi kui Forli 2.015. Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme leivaisa oli lõpusekundite heitluses võõrsil 79:77 (15:28, 24:19, 19:9, 21:21) parem San Severo meeskonnast. Kaspar Kitsingu koduklubi Forli alistas kodus tabeli liidri Verona 83:69 (24:17, 18:17, 24:21, 18:17). Meie noormeestele oli tegu eduka nädalaga, sest kolmapäeval toimunud 9. vooru järel lahkuti mänguväljakult samuti võidukalt.

Ravenna (6-3) kohtus võõrsil San Severoga (4-5) ning jäi esimesel veerandajal vastase rünnakulaviini alla (15:28). Seejärel tehti kaitses vajalikud korrektuurid ning järgneva 28 punkti viskamiseks kulus kodumeeskonnal terve teine ja kolmas veerandaeg. Neljandat mänguperioodi alustas Ravenna Kaspar Treieri kahe korviga (62:58), kuid otsustavalt eest ära minna ei suudetud. Punkt-punkti heitluses tõmbasid pikema õlekõrre külalised, kui Charles Thomase 4 sekundit enne kohtumise lõppu viigiseisult tabanud kahepunktivise osutus võidukorviks.

Hooaja resultatiivseima mängu kokku pannud Kaspar Treier viskas 23 minutiga 18 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 2/5), ühe lauapalli, söödu ning vaheltlõike. Lisaks läksid protokolli ka 2 isiklikku viga ning 3 pallikaotust. Mikk Jurkatamm viibis platsil 13 minutit, mille jooksul sai kirja ühe punkti (kolmesed 0/2, vabavisked 1/2), ühe lauapalli ja isikliku vea. Ravenna ridadest kogus Treierist rohkem punkte vaid võiduviske autor Charles Thomas, kelle arvele kirjutati 23 silma. Üleplatsimees Del Demps kogus San Severo särgis 27 punkti.

Forli (5-4) suutis kodus alagrupi liidri Verona (7-2) vastu võita kõik neli veerandaega ning tasuks hooaja kaalukaim võit. Kodumeeskond dikteeris kohtumise käiku avaminutitest ning otsustas lõplikult mängu saatuse seitse minutit enne lõpuvilet, kui viskas 68:60 seisul kaheksa vastuseta jäänud punkti. Forli kahepunktivisete tabavus oli seejuures 62% ning vabavisetel koguni 90%.

Jacopo Giachetti kerkis Forli ridades 24 punktiga üleplatsimeheks, Kaspar Kitsingule sel korral mänguaega ei jagunud. Verona parim oli Francesco Candussi 17 silmaga.

Kümne vooru järel on Ravenna (7-3) üks kolmest meeskonnast, kes on kogunud 7 võitu, Forli (6-4) asub 6 võiduga järgnevas kolmikus.