Ravenna ja Forli said kirja võidupunktid, Kaspar Treier oli lähedal kaksikduublile

Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti

Kolmapäeval peetud Itaalia esiliiga (Serie A2) 9. mänguvoorus olid võidukad mõlemad eestlaste osalusega meeskonnad. Ravenna Orasi võttis Mikk Jurkatamme ja Kaspar Treieri toel 81:69 (17:20, 26:17, 19:8, 19:24) koduvõidu Roseto üle, Forli 2.015 ja Kaspar Kitsing said lõpusekundite kolmesest magusa 89:86 (30:21, 22:24, 22:26, 15:15) võidupunkti Montegranaro vastu.

Ravenna (5-3) jäi teise veerandaja alguses Roseto (4-4) vastu 17:22 kaotusseisu, kuid spurtis Mikk Jurkatamme seitsme punkti abil 9:2 ning võttis pikemale pausile minnes sisse 43:37 eduseisu. Teist poolaega alustasid väljakuperemehed kaheksa vastuseta jäänud punktiga, juhtides juba 51:37. Head kaitsemängu viljelenud Ravenna hoidis kolmandal veerandajal vastasmeeskonna vaid kolme korvi peal (8 punkti) ning viimased kümme minutit möödusid juba pingevabas õhkkonnas.

Kaspar Treier sai kirja hooaja kõrgeimad 28 minutit, mille jooksul kogus 8 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), 8 lauapalli, 2 korvisöötu, 2 viskeblokeeringut, ühe pallikaotuse ning kaks isiklikku viga. Mikk Jurkatamm kordas 9 punktiga (kahesed 1/2, kolmesed 1/5, vabavisked 4/4) hooaja parimat sooritust. Sealjuures oli 195-sentimeetrine mängumees enne käesolevat kohtumist eksinud 11-l järjestikusel kaugviskel ning tabanud 9-st vabaviskest vaid 2. Jurkatamm lisas 21 mänguminutiga ka 4 lauapalli (3 ründest), ühe kulbi, vaheltlõike ning isikliku vea. Ravenna ameeriklastest vedurid Charles Thomas ja Giddy Potts juhtisid meeskonda vastavalt 17 ja 16 silmaga. Üleplatsimehe tiitel läks Roseto ridades Kameruni passiga Jordan Bayehe nimele, kes tõi 18 punkti.

Forli (4-4) asus võõrsil Montegranaro (3-5) fännide pahameeleks esimese veerandaja järel 30:21 juhtima ning kontrollis mängu kulgu kuni kolmanda veerandaja lõpuminutiteni. Seisul 74:69 lasti kodumeeskonnal visata 9 järjestikust punkti ning anti initsiatiiv käest. Lorenzo Benvenuti korvidest jõuti 32 sekundit enne lõpuvilet viigini (86:86) ning vastaste ebaõnnestunud rünnaku järel tõusis kohtumise sangariks Klaudio Ndoja, kes lõpusekunditel kaugviskega Forli võidule aitas.

Kaspar Kitsingu osaks jäi 7 minutit, mille jooksul eksis ühel kaugviskel, noppis ühe lauapalli ning sooritas viis isiklikku viga. Forli resultatiivseimateks kerkisid Erik Rush ning Lorenzo Benvenuti 23 punktiga, mängu kangelane Ndoja lisas 20 silma. Montegranaro tulemuslikeimad Davide Bonacini ja Aaron Thomas tõid kumbki 22 silma.

Ravenna jagab 9. vooru järel 6 võiduga 2.-3. kohta, Forli on 5 võiduga viiendal tabelireal. Esiliiga järgmine voor toimub juba sel pühapäeval, 24. novembril.