Lõpusekundi vise tõi Nordile võidu Rakvere üle, Kasemets viskas Rapla vastu 41 punkti

-Kristen Kasemets | Foto: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga U18 noormeeste Eesti meistrivõistlustel peeti pühapäeval neljas mängudevoor, kus võidud said kirja KK Viimsi, TalTech BS/TSK, SK Nord ja Keila Korvpallikool.

KK Viimsi – TalTech BS/Fenster/TSK 83:80 (16:24, 21:19, 22:14, 24:23)

Esimesed kolm veerandit kulgesid enamjaolt TalTechi väikses eduseisus, kuid Viimsi pääses otsustava neljandiku alguseks kahe punktiga ette (59:57). Viimase veerandaja esimese kahe minutiga kasvatas kodumeeskond eduseisu juba 11 punktile – Kristo Palmiku tabava kaugviske järel juhtis Viimsi 68:57. Külalised suutsid seejärel küll vahet vähendada, kuid kaotusseisust enam välja tulla ei õnnestunud.

Viimsi poolel sai suurepärase esitusega hakkama Hugo Toom, kes viskas üleplatsimehena 34 punkti ja võttis 15 lauapalli. Kahekohalise punktisummani jõudsid Viimsi poolelt veel Hugo Kivilo ja Sander Otsing, kes tõid vastavalt 21 ja 15 silma. Mihkel Orasmäe piirdus 7 punktiga, kuid hankis 12 lauapalli. Kaotajate parim oli kaksikduubli teinud Ken-Martti Reinart, kes viskas 25 punkti ja võttis 20 lauapalli. Tambet Pärismaa sai kirja 22, Marcus Hunt 16 ja Kristo Juurak 11 punkti.

Tartu Ülikooli Korvpallikool/Eviko – TalTech BS/TSK 57:82 (13:20, 22:24, 9:18, 13:20)

Kodumeeskond jäi ühepoolseks kujunenud mängus esimese seitsme minutiga taha 3:17 ega suutnudki enam kaotusseisust välja tulla. Kohtumise lõpuks kasvatas TalTech oma eduseisu 25-punktiliseks.

Võitjate parim oli üleplatsimehena 21 punkti visanud Kasper Suurorg. Ralf Küttis lisas 15 ja Jan Henrik Levertand 13 punkti. Tartlaste poolelt jõudsid kahekohalise punktisummani Christofer Kalda ja Martin Rosenthal, kes kogusid vastavalt 16 ja 11 silma. Aksel Brifk viskas 8 punkti ja võttis mängu parimana 15 lauapalli.

Rakvere Spordikool/Tarvas – SK Nord 93:94 (22:23, 15:27, 35:20, 21:24)

Kohtumist alustas paremini Nord, kes juhtis teisel veerandil juba 16 punktiga ja poolajaks 50:37. Rakvere Spordikool tuli kolmanda veerandiga mängu tagasi ning otsustavale neljandikule mindi vastu juba võõrustajate kahepunktilises juhtimises (72:70). Pingeline punkt-punkti heitlus kestis kuni lõpuni. Nordile tõi võidu Karl Katteli tabav vise mängu lõpusekundil.

Suurima panuse võiduskoori andis Julius Erik Kastein, kes tõi üleplatsimehena 31 punkti ja võttis 8 lauapalli. Võidukorvi visanud Kattel toetas teda 28 punktiga. Georg Kask lisas 16 ja Rasmus Savi 10 punkti. Rakvere Spordikooli resultatiivseim oli Markus Mikenberg, kelle arvele jäi 22 punkti. Oliver Pere viskas 16, Kristjan Kroos 15 ja Janari Alavere 14 punkti. Kaksikduubli teinud Kroosi arvele kogunes ka 10 lauapalli.

Rapla Korvpallikool – Keila Korvpallikool 99:109 (26:24, 18:33, 23:26, 32:26)

Mängu esimesed 13 minutit kulgesid tasavägiselt, kuid seejärel haaras Keila ohjad enda kätte ja poolajale mindi juba külaliste 13-punktilises eduseisus (57:44). Lähemale kui kuus punkti Rapla enam ei jõudnudki.

Keila meeskonda vedas Kristen Kasemets, kes viskas 41 punkti, võttis 11 lauapalli ja andis 6 resultatiivset söötu. Kaksikduubliga sai hakkama ka Marcus Lenk, kelle arvele kogunes 26 punkti ja 10 lauapalli. Juss-Joosep Jaagu lisas 13 ja Marek Lehiste 11 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli viis kaugviset tabanud Kardo Kilk, kelle arvele jäi 30 punkti. Markus Ruubel viskas 27 punkti ja Martin Oksa arvele kogunes 10 silma ja 8 lauapalli.