22 punkti visanud Saage vedas Rakvere võidule, seitse kaugviset tabanud Järveläinen tegi sama võõrsil TalTechiga

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga kolmapäevastes mängudes oli Rakvere Tarvas koduplatsil parem Latvijas Universitate’ist ja TalTech seljatas võõrsil BK Liepaja.

Rakvere Tarvas – Latvijas Universitate 76:67 (20:18, 14:19, 20:16, 24:12)

Rakvere pääses 16:10 juhtima, aga külalised vastasid 10:2 spurdiga. Neli minutit pärast teise veerandaja algust oli Läti Ülikool juba 29:23 ette läinud ning vaatamata sellele, et Kristo Saage ja Janis Vahter tõid omad kahel korral punkti kaugusele, võitsid vastased poolaja 39:32.

Kolmanda veerandaja keskpaigas oli kodumeeskond 41:50 kaotusseisu jäänud, aga 6:2 ja 5:2 spurtide toel õnnestus viimaseks neljandikuks Rakverel 52:55 peale tulla. 5.56 enne lõppu kaugviske tabanud Saage viis Rakvere üle pika aja 61:60 juhtima ning kolm minutit hiljem oli eduseis viiepunktiline. Läti Ülikool suutis 1.46 enne lõppu seisuks veel 67:70 teha, aga Egert Haller tabas seejärel kaugviske ning sama tegi Devin Lee Harris ja Rakvere oli raske võidu kätte saanud.

Visketabavuses jäi Läti Ülikool 43% – 36% peale, lauavõitluse võitis Rakvere 41:39 (ründelaud 12:6). Korvisööte andis Läti Ülikool rohkem 15:12 ja pallikaotuseid tehti samuti rohkem 16:12.

Kristo Saage viskas Rakvere parimana 22 punkti. Devin Lee Harris lisas 19 silma, 7 lauapalli ja 5 korvisöötu. Renato Lindmets ja Egert Haller tõid mõlemad 10 punkti, kes võtsid veel vastavalt 6 ja 5 lauapalli.

Renars Birkans sai Läti Ülikooli eest kirja 15 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Gustavs Kampuss kogus 13 ja Artis Arnitis 11 punkti.

“Kindlasti raske võit, Tegime enda elu natuke raskeks. Teadsime, et nad on sats, kellele meeldib kõvasti joosta ja lõpuni võidelda. Lasime endale kiireid ja kergeid punkte, teisel poolajal suutsime end kokku võtta. Tempot alla lüüa me ei üritanud, aga lasime kergeid korve. Lootsime mängu varem ära otsustada, aga lõpp hea, kõik hea. Emotsioon on meil hea ja arvan, et teisel poolajal suutsime natuke targemalt ka mängida,” rääkis Egert Haller Delfile antud intervjuus.

BK Liepaja – TalTech 85:97 (23:30, 20:23, 26:20, 16:20)

Kodumeeskond Liepaja alustas kohtumist paremini, kui kuue minuti möödudes juhiti 21:10. Järgneva kolme minuti sees tabas Joonas Järveläinen koguni viis kaugviset ning Gregor Arbet lisas ühe kolmepunktiviske. Sama tegi ka Leemet Böckler ja 20:2 spurdi toel võitis TalTech avaveerandi 30:23. Külalised hoidsid initsiatiivi ja neljal korral pääseti 11 punktiga ette. Janar Aniste vabaviskest suurenes edumaa korra ka 12-punktiliseks ning poolajaks oli TalTech 53:43 peal.

Guntis Sipolinši eestvedamisel õnnestus Liepajal kolmanda veerandaja alguses vahet oluliselt vähendada ja 58:59 peale tulla. Kahel korral oli kaotusseis veel minimaalne, aga TalTechil leidusid vastused ning Eric Schmalzi lähiviske järgselt siirduti viimasele neljandikule vastu seisult 73:69. Liepaja oli endiselt võimalust nägemas ning 5.42 enne lõppu viigistas Eduards Hazners seisu 78:78. Järveläinen viis omad kaugviskest uuesti juhtima ning järk-järgult eduseisu suurendanud TalTech võttis kokkuvõttes ikkagi 12-punktilise võidu ära.

Visketabavuses jäi Liepaja 48% – 47% peale (kaugvisked TalTechil 15/32, Liepajal 8/26). Lauavõitlus kuulus TalTechile 39:34 (ründelaud 16:8). Korvisööte andis TalTech rohkem 23:20, pallikaotuseid kogunes rohkem Liepajal 14:12.

Joonas Järveläinen viskas üleplatsimehena 29 punkti ja võttis 6 lauapalli. 22 silma sai kirja Gregor Arbet, kes võttis ühtlasi 5 lauapalli. Leemet Böckler järgnes 16 punkti ja 6 lauapalliga ning Oliver Metsalu oli lähedal kolmikduublile, kogudes 14 punkti, 10 lauapalli ja 7 korvisöötu.

Liepaja poolelt tõi ainuüksi algviisik 83 punkti. Resultatiivseim oli Stefan Sinovec 27 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisööduga. Radoslav Pekovic järgnes 19 punkti ja 5 lauapalliga ning Guntis Sipolinš viskas 16 punkti ja võttis 9 lauapalli. Edi Sinadinovic-Stojiljkovic lisas 14 punkti ning jagas 12 korvisöötu, Eduards Hazners sai kirja 7 punkti ja 6 lauapalli ning Niks Jansons tõi 2 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmine mäng ära neljapäeval, 6. veebruaril, kui BC Kalev/Cramo võõrustab Rapla Avis Utilitast.