Almeida avaveerandi 21 punkti panid aluse Kalev/Cramo suurele võidule

-Ivan Almeida | Foto: Siim Semiskar

Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimus esmaspäeval üks kohtumine, kui BC Kalev/Cramo võõrustas BK Liepaja meeskonda ning teenis kindla 97:57 (38:28, 20:9, 23:14, 16:6) võidu.

Mäng algas mõlemalt poolelt väga tormiliselt ning esimese viie minuti möödudes juhtis Cramo 20:19. Ivan Almeida 21 punkti toel võitis kodumeeskond avaveerandi 38:28, kolmepunktivisked seejuures 7/7. Teist veerandaega alustasid kalevlased 7:0 spurdiga, aga Arnis Ate tabav kaugvise ja Justin Lamont Johnsoni osav läbiminek hoidsid Liepajat endiselt mängus. Cramo suutis siiski järk-järgult vahet kasvatada ning poolajale siirduti 58:37 eduseisus.

Järgmised kümme minutit algasid tasavägiselt ja võõrustajate korvidele oli mitmel korral Johnsonil vastus olemas. Liepajal õnnestus kaotusseis ka 20 punktile vähendada, kuid seejärel tabas Tanel Sokk kaugelt, pannes aluse Cramo 9:2 spurdile. Koos Janari Jõesaare viimase sekundi lähiviskega sai Cramo neljanda veerandaja alguseks kätte 81:51 eduseisu.

Liepaja peatreener Arturs Štalbergs usaldas viimaseks neljandikuks väljakule noore koosseisu ning Cramo poolelt said samuti kõik ülesantud mängijad oma minutid kirja. Kodumeeskond võitis veerandaja 16:6 ja kogu kohtumise 40 punktiga.

Ivan Almeida kerkis võitjate ridadest üleplatsimeheks 27 punktiga. Võrdselt 13 silma lisasid Branko Mirkovic ja Landen Lucas, kellest viimane kogus ka 8 lauapalli. 11 punkti ja 5 lauapalli tõi Janari Jõesaar ning 10 punkti ja 5 lauapalli kogunes Reggie Lynchi nimele.

Vastaste poolelt said kahekohalise punktiarvu kirja vaid kaks mängumeest. Justin Lamont Johnson viskas 19 punkti, noppis 4 lauapalli ning jagas 5 korvisöötu. Ameeriklase kõrval tõi leedulasest ääremängija Justas Nausedas 13 silma. Kolmas leegionär Taylor Hanif Bessic lisas 6 punkti ja 6 lauapalli, sama palju punkte viskas ka Arnis Ate.

Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolmapäeval koguni nelja mänguga. Kell 19.00 võtab BC Valga-Valka/Maks&Moorits koduväljakul vastu BK Jurmala meeskonna, kelle abitreeneriks on mullu just Valga vägesid juhendanud Kristaps Zeids. Laupäeval piirilinna meeskonna üle napi 88:84 võidu teeninud Valmiera GLASS VIA võõrustab samal ajal Tartu Ülikooli võistkonda ning BK Ventspilsile sõidab külla Pärnu Sadam. Kell 19.30 algavas matšis on BC Kalev/Cramot ees ootamas esimene võõrsilmäng, kui vastamisi minnakse BK Ogre tiimiga.