fbpx
Close

Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnaga on liitumas Senegali koondise ääremängija

-Pape Moustapha Diop | Foto: Ekraanitõmmis

-Pape Moustapha Diop | Foto: Ekraanitõmmis

Tänavust hooaega Olybet Eesti-Läti Korvpalliliigas võiduga Jekabpils SMScredit.lv üle ja kaotusega Riia VEF-i vastu alustanud Tallinna Kalev/TLÜ on oma ridu tugevdamas neljanda leegionäri, senegallase Pape Moustapha Diop’iga.

Kalevi peatreener Gert Kullamäe ütles Postimehele, et Diop on peagi treeningutega liitumas. Seni oli 22-aastane mees pidanud viisaprobleemidega tegelema. “Ta pidi kaua viisat ootama, aga nüüd on juba Eestis ja kohtun temaga homme (teisipäeval – toim.) treeningul,” sõnas Kullamäe.

Diop pallis hooajal 2017/18 USA üliõpilasliigas NCAA-s Chipola võistkonnas. Seal olid tema keskmisteks näitajateks üheksa kohtumise kohta 3,9 mänguminutit, 7,3 punkti ja 4,4 lauapalli. Mullu kuulus keskmängija Southeastern Louisiana nimekirja, kuid andmed puuduvad, et ta oleks seal mõnes mängus kaasa teinud.

Senegali koondises tegi Diop tänavu septembris kaasa kuues Aafrika tsooni MM-valikmängus. Keskmiselt teenis ta 5,2 minutit mänguaega ning viskas 1,3 punkti ja kogus 1,3 lauapalli. Parima esituse tegi Diop Rwanda koondise vastu, kui viibis platsil 19 minutit ning sai selle ajaga enda nimele 4 punkti, 6 lauapalli ja 2 korvisöötu.

Tallinna Kalevi tiimis on hetkel pallimas kolm võõrmängijat. Teist hooaega on meeskonda esindamas Diopi kaasmaalane Bamba Fall. Tagamängija positsioonil tegutsevad ameeriklased Taylor Stafford ja Damarcus Harrison.

scroll to top