fbpx
Close

Taas Rakvere korvpalli upitav Kristo Saage: meistriliigast pole ukse taga kraapimas käidud

-Kristo Saage aastal 2010 Rakvere Tarva särgis | Foto: Siim Semiskar

-Kristo Saage aastal 2010 Rakvere Tarva särgis | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel hooajal oli Kristo Saage üks Tallinna Kalev/TLÜ meeskonna liidritest, panustades keskmiselt mängus 11 punkti, 1,6 vaheltlõiget ja 3,1 korvisöötu. Samuti oli just Saage see, kes verbaalselt meeskonnakaaslasi utsitas ning tõi mitmesse mängu julgete kolmestega pöördeid. Sel hooajal esindab ta esiliigas RSK Tarva meeskonda ning Korvpall24.ee küsis, millised plaanid Saagel uueks hooajaks on.

Miks Sa enam meistriliigas ei mängi? On Sul plaan kõrgemale tasemele naasta?

Pole kosilasi ukse taga kraapimas käinud. Hetkel on endal huvi kodukandis rohkem viibida. Vaja laps üles kasvatada ja pealegi elan Rakveres. Nagu Andres Sõber on ikka öelnud, et kui soovid kaks sammu edasi astuda, siis mõnikord tuleb teha üks tagasi. Minul just nii praegu ongi ning soov kõrgemasse seltskonda tagasi tulla on kindlasti.

Nimede poolest võiks Rakvere isegi mõne meistriliiga meeskonna alistada. Mis eesmärgid olete hooajaks seadnud?

Spordis on minu jaoks alati üks eesmärk olnud – võita!  Seega, eesmärk on Tarvas esiliiga meistriks viia. Suurem soov ning kaugem eesmärk on aidata Rakvere tagasi tippkorvpalli.

Iseloomusta palun lühidalt meeskonnakaaslasi.

Vanemad meeskonnakaaslased on kõik tuttavad. Näiteks Janis Vahter (196 cm) on hea korvpallur, suure võitlejahingega ning talle meeldib mässata korvi all ja ta teeb seda hästi. Esiliigas on ta kindlasti domineeriv. Mihkel Kurg on hea viskaja ning nagu korvpalliringkondades öeldakse, lisaks veel räpane mängija (selle peale naerab – toim). Kokkuvõttes suhteliselt andekas valekäe mängija. Nooremaid mehi õpin veel tundma.

Mida ise pead oma trumpideks?

Keeruline on trumpe öelda aga ehk on see viimastel aastatel hullu ajamine olnud. Kas käsi kullas või teadagi mis mullas tüüpi mängumees. Nüüd vanema ja kogenenumana soovin noorematele mängijatele enesekindlust süstida.

Kes on olnud sinu eeskuju(d) korvpallis ja miks?

Noorena mul olid eeskujud. Näiteks Eestist Müürsepp ja Tein. Mujalt maailmast meeldisid Iverson ning Rodman. Ikka pahad poisid nagu mina.

Kes on järgmine eestlane NBA-s?

Hetkel loodan, et tuleks korvpallureid, kes Eesti taseme tõusule viiks. Siis unistame kõik koos edasi uuest Mürkast.

Lisaks nn hulludele kolmestele on Saage tugev kaitsemängija ning seda mitte ainult statistiliselt. Ta töötleb väsimatult vastast nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt terve mängu. Loodetavasti on mehel veel piisavalt püssirohtu, et Rakvere taas Eestis tippkorvpalli aidata ning tulevikus ka ise kõrgemal tasemel pallida.

scroll to top