fbpx
Close

Eestlaste palverännakud Kaunasesse: sellist atmosfääri mujalt maailmast ei leia!

-Eestlaste sektor Kaunases 2013. aasta lõpus Žalgirise ja Milano mängul | Foto: Siim Semiskar

Reede ehk 11. märts oli kõikidele leedulastele ja eriti korvpallisõpradest leedulastele (kes ilmselt moodustavad seal riigis niikuinii enamuse) üks ülimalt vägev päev, kui Kaunase Žalgiris alistas Leedu taasiseseisvumispäeval Euroliiga liiderklubi Barcelona. Seda rõõmu olid jagamas ka erinevatel hinnangutel sada kuni kakssada eestlast, kelle rohkust pani tähele isegi legendaarne Leedu korvpallitreener Jonas Kazlauskas.

Pole saladus, et Eesti korvpallifännide üheks peamiseks sihtkohaks on just Kaunas, kui tahetakse vahetult Euroliiga korvpalli nautida ja vägevast emotsioonist osa saada. Reedesel kohtumisel tegi Žalgiris 12 686 pealtvaatajaga ka tänavuse hooaja publikurekordi ning saalis olnud emotsioon oli vägev. Ka mängu vaatamas käinud endine Leedu koondise legendaarne peatreener Jonas Kazlauskas jäi nähtuga rahule ning rõõmustas kõige rohkem selle üle, et Žalgirisest on saanud kogu Baltikumi meeskond.

“Ma ei tea, kas mõnel teisel Euroopa meeskonnal oleks selliseid fänne nagu Žalgirisel. Kaunas on alati olnud ja on ka praegu korvpallihaige linn. Aga täna üllatas mind eriti see, et nägin ka palju eestlasi ning kuulsin mitmeid võõrkeeli. Žalgirisest on saanud kogu Baltikumi korvpallimeeskond,” rääkis Kazlauskas Žalgirise veebitelevisioonile antud intervjuus.

scroll to top