fbpx
Close

KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK tõi Leedust kaasa “Kaunas Cup” võidukarika

-KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK | Foto: Korvpalliklubi Viimsi

-KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK | Foto: Korvpalliklubi Viimsi

28.-30. septembril Leedus toimunud rahvusvahelise laste- ja noorte korvpalliturniiri “Kaunas Cup” võidukarika vanimate poiste arvestuses võitis Korvpalliklubi Viimsi/Estover U18-vanuseklassi meeskond, kes mängib KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK nime all.

Meeskond võitis turniiril peetud viiest mängust neli, tundes kaotusekibedust vaid korra, kui alagrupimängus tunnistati Leedu korvpalli au ja uhkuse, Kaunase Žalgirise järelkasvumeeskonna paremust.

Edasistes kohamängudes pidid viimsilaste paremust tunnistama vastavalt poolfinaalis väljakuperemehed Tornado Korvpallikoolist 61:49 ja finaalis ukrainlaste Litvaka Korvpallikool Odessast 83:43.

Turniirivõidu kõrval pidas meeskonna treener Kristjan Evart oluliseks võimalus saada ülevaade meeskonna seisundist: “Saime viis head mängu, mis on ülimalt vajalik enne uuel nädalal algavaid Eesti meistrivõistluste mänge. Tugeva turniiri võit on boonus. Usun, et oleme hooaja alguseks piisavalt valmis, kuid rahulolu ei saa pikalt kesta kuna sinnamaani kuhu tahame välja jõuda on meil veel parajalt pikk tee minna!”

Lisaks Jorgen Rikbergile KK Viimsi/Kesklinna KK/TSK mängijatest turniiri sümboolsesse viisikusse valitud Hugo Toom jätkas treeneri mõtet: “See oli esimene kord sel hooajal, kui mängisime täiskoosseisus ja tegime päris hea turniiri aga oma eesmärkide täitmiseks peame mängu veelgi parandama.”

Meeskonna peatreener Tanel Einaste pidas oluliseks, et kahe hooaja vahel toimunud muudatused treeneripingil, on sujunud tõrgeteta: “Meeskond on treeneritetiimi omaks võtnud ja saavad üha paremini aru, mida neilt tahetakse. Samuti loksub paika uute treenerite omavaheline tööjaotus.”

Lisaks U18 poistele osalesid turniiril ka klubi U13 vanuseklassi meeskond, kes kogus viiest mängust ühe võidu ja lõpetas turniiri 7. kohaga. Meeskonna peatreener Žilvinas Strazdas pidas turniiri väga kasulikus: “Mängida sellisel turniiril on alati privileeg. Kohtusime Moldova, Tšehhi , Poola ja
Leedu meeskondadega, ehk saime palju erinevaid kogemusi ning nägime ära oma valupunktid, mille parandamise nimel kohe tööle hakkame.”

scroll to top