KK Viimsi/Noto tõusev täht Jorgen Rikberg: kui saame kaitse kinni ja meeskonna rünnakul jooksma, siis võidud tulevad

-Jorgen Rikberg | Foto: KK Viimsi

Eelmisel reedel olid Viimsi Karulaugu Spordikeskuses Saku I liiga kohtumises vastamisi KK Viimsi/Noto ja Rapla KK/Kohila. Vaatamata sellele, et meeskonna üks liider Kristjan Evart väänas esimesel veerandil hüppeliigest, sai Viimsi veenva võidu. Hiljuti 17-aastaseks saanud tulevikumees Jorgen Rikberg (185 cm) panustas 18 punkti.

Korvpall24.ee tegi Rikbergiga intervjuu pärast kohtumist. Rääkisime liigadest, milles noormees osaleb, käesolevast hooajast, KK Viimsi/Noto võimalustest võita esiliiga jpm.

Jorgen Rikberg toob esiliigas ca 17 minutiga 7,1 punkti, võtab 2,7 lauapalli, annab 1,1 korvisöötu ning teeb 1,2 vaheltlõiget mängus. Ta peab Viimsi meeskonna play-off-i asetust väga heaks ning usub, et sealt on võimalik jõuda tulevaks hooajaks meistriliigasse: “Üritame nii kaugele jõuda, kui vaja ning eks final fouri-s vaatame juba edasi seda asja. Iga mängu läheme võitma.” Viimsi tugevustena toob välja järgmised nüansid: “Kui saame kaitse kinni ja meeskonna rünnakul jooksma, siis võidud tulevad.”

Talendikas noor ei ole piirdunud ainult Viimsi esiliiga tiimi treeningutega, vaid rassib ka Saku II liigas (11,3 punkti, 3,9 lauapalli ja 1,7 vaheltlõiget mängus) ja osaleb U18 meistrivõistlustel, kus toob 25,5 minutiga 18,6 silma, võtab 5 lauapalli, annab 3,3 korvisöötu ja teeb 1,4 vaheltlõiget kohtumises.

Kui U18 meistrivõistlustel hoitakse A-alagrupi esikohta ning kohamängud on alles ees, siis Saku II liiga esimene play-off-i mäng peeti pühapäeval KK HITO/BC Karjamaa vastu. Kohtumise võitis Jõhvi Spordihallis tulemusega 88:73 HITO, kuid seeria mängitakse kahe võiduni ning Viimsil on selles veel omad võimalused. Järgmine kohtumine toimub 30.03 Karulaugu Spordikeskuses.

Treeningute kohta ütleb mees ise nii: “Teen iga päev trenni Viimsis ning ka Kadriorus U18-ga. Koormus on päris suur, aga kas teistest rohkem, seda ei oska öelda. Täna oli vastaseks koondisekaaslane Ruubel ning temaga madistame päris palju ka koondise treeningutel. Teda on mul alati hea meel võita (naerab – toim).”

Uueks hooajaks pole Rikberg veel väga suuri eesmärke seadnud, pigem samm korraga: “Nii kõrgele, kui võimalik. Meistriliiga on võimalik.”