fbpx
Close

Endised Eesti koondislased Mesila-Kaarmann ja Teppo viisid Luunja naiskonna pronksmedalile

-Luunja | Foto: Siim Semiskar

-Luunja | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Raasiku spordihoones peetud Eesti naiste korvpalliliiga II divisjoni pronksimängus alistas Luunja naiskond Keila Korvpallikooli numbritega 65:59 (17:6; 21:19; 16:19; 11:15).

Luunja alustas kohtumist enesekindlamalt ja suuresti endiste Eesti koondise pikkade Laina Mesila-Kaarmanni ja Triin Teppo vedamisel võideti avaveerand 17:6. Teisel neljandikul elavnes ka Keila rünnak ja mängupilt võrdsustus. Poolajapausile siirduti Luunja 38:25 juhtimisel. Mesila-Kaarmann ja Teppo kombineerisid kahe peale tervelt 29 punkti. Visketabavus väljakult oli Keilal 22 ja Luunjal 44 protsenti.

Peep Pahvi juhendatav Keila naiskond naases riietusruumist uue energiaga  – kolmandat veerandaega alustati 5:0 minispurdiga, millele järgnes veel teinegi 9:0 spurt ja vahe oli märkamatult kahanenud minimaalseks (40:39). Luunja sai esimesest ehmatusest üle ja haaras veerandi teises pooles taas kontrolli. Otsustavale mänguperioodile mindi Tartumaa naiskonna 54:44 eduseisult.

Keila naiskond kasutas viimasel veerandil oskuslikult üle-välja pressingut ja poolteist minutit enne lõppu vähendati kaotusseis viiele punktile (59:64). Luunja suutis aga viimasel minutil edu hoida ja teenis naiste korvpalliliiga II divisjoni pronksi.

25 punkti ja 10 lauapalliga Luunja naiskonna parimaks mängijaks valitud Laina Mesila-Kaarmanni sõnul oli pronksikohtumine oodatust keerulisem. „Teadsime, et Keilal on head viskajad, eriti kolmepunktijoone tagant, aga õnneks ei olnud neil täna hea viskepäev. Saime kaitses pidama ja rünnakul suutsime planeeritud asjad ära teha. Kolmanda veerandi alguses hakkasid vastased üle välja pressima ja tegime lihtsaid pallikoatusi. Õnneks suutsime pressingu alt välja tulla.“

Küsimuse peale, kas endine naiste rahvuskoondise mängija ihkab veel ka kõrgemal tasemel korvpalli mängida, vastas Mesila-Kaarmann rõõmsameelselt: „Minu mängud kõrgemal tasemel on tehtud. Mul on muud hobid ja siin on hea vaheldus paar korda nädalas palli põrgatada.“

-Keila Korvpallikool | Foto: Siim Semiskar

Keila peatreeneri Peep Pahvi sõnul olid nad Luunja pikkade jaoks üldjoontes valmis: „Teadsime, et nende mäng tugineb suuresti Lainale (Mesila-Kaarmann – toim.). Temaks olime valmis, Teppo natukene üllatas. Asi polnud nii palju nende pikkades, me ise viskasime vabadelt kohtadelt mööda. Vastased tegid rohkem pallikaotusi ja me võtsime rohkem ründelaudu. Tänu sellele saime palju rohkem viskeid kui Luunja (83 vs 64 – toim.), aga kui visketabavus on nii kesine, siis ei ole võimalik võita.“

Esimesel poolajal kõvasti skoori teinud Triin Teppo tõi võitjatele 14 punkti ja 12 lauapalli ning Kairi Poljakov lisas 9 silma ja 11 lauapalli.

Keila parimaks mängijaks nimetati taanlanna Simona Bartkova, kes kogus 15 punkti ja 12 lauapalli. Liis Sild ja Kristel Talv lisasid mõlemad 10 silma.

Finaalis kohtuvad tiitlikaitsja OSK ja Payless Rapla.

scroll to top