fbpx
Close

INTERVJUU | Esiliigas võimsaid numbreid teinud Laina Mesila-Kaarmann sai koondisekutseid veel ka pärast karjääri lõpetamist

-Laina Mesila-Kaarmann | Foto: Siim Semiskar

Endine Eesti koondislane Laina Mesila-Kaarmann kerkis tänavu Tallinna Ülikool/SK Nordi särgis mängides naiste korvpalli esiliiga statistikaliidriks, kui kogus hooaja peale parimana keskmiselt 20 punkti ja 16,6 lauapalli ning blokeeris hooaja jooksul koguni 48 vastaste viset ehk keskmiselt kolm igas mängus. Kuigi individuaalselt oli Mesila-Kaarmann ka kasulikkuse teguri järgi liiga parim mängija, siis naiskondlikult tal medalit võita ei õnnestunud.

Poolfinaalis põlve vigastanud Mesila-Kaarmann pidi pronksikohtumist kõrvalt vaatama ning rääkis pärast seda Korvpall24 portaalile antud intervjuus, kui väga ta enne matši seda üle elas, et naiskonda medaliheitluses aidata ei saa. Kui olime 186 cm pikkuse keskmängija käest otse küsinud, kas tema näol oli tegemist esiliiga parima mängijaga, siis arutasime ka üldisemaid teemasid.

Uurisime Mesila-Kaarmanni käest, miks tema arvates Eesti naiste kõrgliiga hetkel varjusurmas on ning miks meil neidude hulgas järelkasvu peale ei tule. Kuna Tallinna Ülikool/SK Nord oli kombinatsioon kogenud mängijatest ja noortest, siis tahtsime teada, kuidas neil see sümbioos õnnestus.

scroll to top