fbpx
Close

TalTechi kukutada üritav Rinalds Sirsninš: hoian Rakverele pöialt, et nad suurde mängu tagasi tuleksid

-Rinalds Sirsninš | Foto: Siim Semiskar

-Rinalds Sirsninš | Foto: Siim Semiskar

Eeldatavalt veerandfinaalide tasavägiseim heitlus sai neljapäeval TalTechi Spordihoones väärilise avavaatuse, kui meie mehed võitsid BK Ogre 87:81. Võitluslikku seeriat ennustas ka Aivar Kuusmaa, kes Taltechi võtmemängijatest tõi välja võidu peategelased Toomas Raadiku, Jaan Puideti ja Gregor Arbeti ning lätlaste poolelt 15 punkti ning 8 lauapalliga palju pahandust teinud Rinalds Sirsninši. 

Sümpaatne lätlane on siinsele korvpallirahvale kahtlemata tuttav tegelane, kui hooajal 2011/2012 mängis ennast BC Rakvere Tarvas kohaliku publiku südamesse (13 punkti, 1,5 vaheltlõiget ja ligi 4 söötu mängus). Tänavu Ogre ridades on 187 cm pikkune mängumees toonud 24 minutiga ligi 10 punkti, 6 korvisöötu ja 1,6 vaheltlõiget mängus.

Korvpall24.ee intervjueeris Sirsninšit pärast kaotusmängu TalTechile. Mehe enda sõnul nad teadsid, et kohtumine kujuneb raskeks, sest TalTech on kodusaalis hea olnud. “Me olime mänguks valmis küll, aga kaotasime mingil hetkel kaitses fookuse ja eks seda on näha ka punktiskoorist. Meil oli kaks meest puudu, aga see pole mingi vabandus ning ootame juba põnevusega uut mängu,” võttis lätlane kohtumise kokku.

Kurta pole aga Sirsninši sõnul midagi, sest teist vastast ei oleks nad kindlasti soovinud: “Lõpuks on kõige olulisem, et kohe alguses ei läinud kokku Kalev/Cramo, Ventspilsi või VEF-iga. Teised veerandfinalistid on minu hinnangul samal tasemel, seega oleme saanud hea vastase.” TalTechi võitmiseks tuleb lätlase arvates nad kaitses kinni saada: “Me ei saa lasta neil visata üle 80 punkti. Kodus mängime meie ka oluliselt paremini ja seal on suur võimalus võita. Laupäeval tuleb seega väga huvitav mäng.”

Olybet Eesti-Läti liiga formaati peab lätlane üle ootuste heaks lahenduseks: “Enne oli vähem meeskondi, kellega mängisime läbi neli korda. Nüüd on rohkem meeskondi, kellega teeme läbi kaks korda, mis on hulga huvitavam.” Põnevust oli Sirsninši meelest põhiturniiril omajagu, sest viimaste play-offi kohtade väljavõitlemine jäi mitmel võistkonnal viimase vooru küsimuseks. “Igal juhul õige otsus, et see liiga on sündinud,” kiitis lätlane.

Eesti klubide käekäiguga hoiab ta end siiani hästi kursis: “Kuna olen siin mänginud ja nüüd on meil korralik ühine liiga, siis hoian eestlaste tegemisel silma peal. Hoian eriliselt pöialt Rakverele, et nad suurde mängu tagasi tuleksid.” Sirsninši sõnul suhtleb ta Tarva treeneri Juris Umbraškoga pea igapäevaselt, kuna on väga head sõbrad: “Minul on Tarvast ainult soojad mälestused.”

Kui Tarval peaks õnnestuma meistriliigasse naasta ja teeksid Sirsninšile pakkumise, siis lätlase sõnul tuleks seda tõsiselt kaaluda: “Nagu öeldakse never say never. Isiklikult olen Eurocupi ja Euroliiga jaoks liiga vana nagunii ja mängin nii kaua, kuni mõni noor mulle ära teeb (naerab – toim).”

scroll to top