EELVAADE | TalTech läheb võõrsile tõestama, et jutud esinelikust polnud naljaviluks

-Toomas Raadik | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse laupäeval, 30. märtsil ära järjekordne veerandfinaalkohtumine, kui omavahelises kordusmängus võõrustab BK Ogre TalTechi.

BK Ogre – TalTech
30.03.2019, kell 19:00, Ogre, Ogres 1. vidusskola
Ülekanne: Best4Sport TV, Delfi LV

Ootuspäraselt avamängus selget favoriiti ei eristunud ja pealtvaatajatele pakkusid meeskonnad tasavägise etteaste. Avaveerandil said võõrustajad 24:19 eduseisu kätte, aga poolajaks oli Ogre jõudnud 43:45 peale. Viimaseks neljandikuks pääses TalTech taas viie silmaga ette, kuid mitmeid kordi eduseis veel vahetus. Lõpuminutitel mindi Oliver Metsalu ja Gregor Arbeti abiga 85:79 juhtima ning kokkuvõttes teeniti 87:81 võit.

Nii, nagu terve hooaja vältel, oli ka nüüd heas hoos Toomas Raadik, kes viskas TalTechi kasuks 23 punkti ja kogus 5 lauapalli. Eelmisel hooaja Valga-Valka meeskonda esindanud Edgars Lasenbergs vastas Ogre poolelt samuti 23 punktiga. Lauavõitlus kuulus TalTechile 37:33 ning ka korvisööte anti nelja võrra rohkem. Küll aga jagas koguni pooled Ogre 16 resultatiivsest söödust Rinalds Sirsninš, kes lisas veel 15 punkti.

Tallinna klubil on kokkuvõttes all kuuepunktiline võit turniiritabelis koha võrra kõrgemal lõpetanud Ogre vastu ja seega tuleb lätlastel edasipääsuks vähemalt seitsme punktiga külalised seljatada. TalTech on siiski 40 minuti kaugusel sellest, mida peatreener Rait Käbin ja abitreener Kris Killing hooaja algul sugugi ebareaalseks ei pidanud.