TalTech astus sammu poolfinaali suunas, Pärnu Sadam oli lähedal suurüllatusele

-TalTech | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas toimus neljapäeval kaks veerandfinaalmängu ning võidukad olid TalTech ja BK Ventspils.

TalTech – BK Ogre 87:81 (24:19, 21:24, 20:17, 22:21)

Kodumeeskond haaras kiire 5:2 algedu, aga Ogre vastas 8:0 spurdiga. Gregor Arbeti kaugviskest pääses TalTech taas punktiga ette ning järgneva nelja ja poole minuti jooksul külalisi juhtima ei lubatud. Rinalds Sirsninš ja Renars Magone kolmepunktivisetest pääses Ogre siiski 28:24 juhtima ning nüüd kulus võõrustajatel omakorda ligi viis minutit, enne kui Toomas Raadik omadele vabaviskejoonelt eduseisu taastas. Poolaja lõpp oli pingeline, kuid Arbeti lähiviskest lõppes see TalTechi 45:43 juhtimisel.

Kolmandaks veerandajaks oli TalTech hästi valmis ja pärast Norman Käbini korvi pääseti kuue silmaga ette. Kristaps Dargais ning Janis Poznaks aitasid Ogre kahe punkti kaugusele, aga valusa kaugviskega vastas Sander Viilup. Poolteist minutit enne veerandaja lõppu saatis Edgars Lasenbergs kolmepunktiviske läbi korvirõnga, ent Raadik tõi neli punkti järjest ja viimane neljandik algas seega TalTechi 65:60 eduseisust. Poznaksi lähiviskest oli Ogre kahe minuti jooksul viigiseisu jalule seadnud ja paaril korral õnnestus kahe punktiga ette pääseda. Kodumeeskonna eest tõi vajalikel hetkedel punkte Raadik, aga vastus oli ka lätlastel olemas. Tasavägiselt kulgenud mängu lõpuminutid kuulusid aga TalTechile, kui Oliver Metsalu ja Arbeti abiga mindi 85:79 juhtima. Dargais vähendas vabavisetega vahet, aga sama tegi ka Raadik ja TalTech teenis magusa kuuepunktilise võidu.

Toomas Raadik kerkis TalTechi parimaks 23 punkti ja 5 lauapalliga. Gregor Arbet lisas 16 ning Jaan Puidet 15 punkti ja 8 lauapalli. võrdselt 11 silma said kirja Levi Martin Giese ja Oliver Metsalu, kellest viimane võttis ka 8 lauapalli.

Edgars Lasenbergs tõi Ogre poolelt samuti 23 punkti. Janis Poznaks lisas 15 silma ning Rinalds Sirsninš 15 punkti ja 8 korvisöötu. Kaksikduubli tegi Kristaps Dargais 11 punkti ja 12 lauapalliga.

Pärnu Sadam – BK Ventspils 80:83 (23:21, 23:17, 18:25, 16:20)

Pärnu meeskond asus pärast Demetre Riversi viie järjestikuse punkti toel 11:7 juhtima ja Saimon Sutt kasvatas kaugviskest eduseisu. Janis Berzinš tabas aga kaks kolmepunktiviset vastu ja aitas Ventspilsi punkti kaugusele. Ingus Jakovics viigistas ka seisu minut enne avaveerandi lõppu, aga Suti kaugvise viis Pärnu kolme silmaga ette. Teise veerandaja algus kulges tasavägiselt, kuid kahe minutiga tegi Pärnu 10:2 spurdi ja eduseis oli nüüd 38:25. Ventspils aga kosus, tehes 13:2 spurdi vastu ning kaotusseis vähenes 38:40 peale. Poolaja lõpp kuulus siiski võõrustajatele, kui Siim-Markus Post ja Henri Wade-Chatman tõid kahepeale kuus punkti ning puhkepausile siirduti 46:38 eduseisus.

Kodumeeskonna hea hoog jätkus kolmandal veerandajal ja Justin Alexander Alstoni korvidest mindi 52:40 ette. Alston aitas omad ka 14 punktiga juhtima, aga Ventspils hakkas samuti teravust looma ja Jonathan Arledge’i vabaviskest viigistati 1.18 enne viimast neljandikku seis 61:61 peale. Rivers vastas Pärnu poolelt kaugviskega, aga Berzinš vähendas kaotusseisu minimaalseks. Neljas veerandaeg algas Ventspilsi 11:2 spurdiga ning Pärnu oli initsiatiivi kaotanud. Suti, Riversi ja Wade-Chatmani abiga suudeti siiski mängus püsida ning 2.02 enne lõppu kahanes kaotusseis 78:81 peale. Vastaste keskmängija Ousmane Drame tõi kaks punkti lisaks, aga Sutt realiseeris vabavisked ja tugevat vastupanu osutanud Pärnu pidi kokkuvõttes kolmepunktilise kaotusega leppima.

Rihards Lomažs tõi Ventspilsi eest 16 punkti. Maris Gulbiš järgnes 11 ning Janis Berzinš ja Ronalds Zakis võrdselt 10 punktiga.

Pärnu poolelt said 17 punkti kirja Saimon Sutt ja Henri Wade-Chatman. Justin Alexander Alston viskas 14 punkti ja kogus 7 lauapalli, Demetre Rivers lisas 13 silma ja 6 lauapalli. Tugeva mängu tegi ka Mihkel Kirves, visates 6 punkti, võttes 8 lauapalli ning jagades 6 korvisöötu.

Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub laupäeval, 30. märtsil, kui veerandfinaali korduskohtumises on vastamisi BK Ogre ja TalTech.