Rekorditelainel seilanud BC Kalev/Cramo ei jätnud Poola klubile mingit võimalust

-Arnett Moultrie | Foto: BC Kalev/Cramo

Kalev/Cramo korvpalliklubi astus VTB Ühisliigas järjekordse sammu play-offi suunas, alistades võõrsil 117:100 (69:42) Poola hetke kolmanda klubi Zielona Gora. 117 punkti on Kalevi tänavuse hooaja punktirekord idaliigas.

Donaldas Kairyse hoolealused olid mänguks suurepäraselt häälestatud ja haarasid esimestest minutitest mänguohjad enda kätte. Kalevlased kasvatasid skoori pöörase hooga ning võitsid avaveerandi 31:18 ja poolaja suisa 69:42. Kunagi varem pole Kalev esimesel poolajal nii palju punkte visanud. Meie viimaste nädalate tähe Arnett Moultrie arvel oli selleks hetkeks juba 17 punkti ja 5 lauapalli.

Teine poolaeg kujunes täielikult võidu vormistamiseks. Pärast seda, kui kalevlased kasvatasid edu juba 30 punkti peale, võttis Eesti esiklubi jala gaasipedaalilt maha. Viimasel veerandil õnnestus poolakatel tänu sellele vahet ka oluliselt vähendada, ent võitja saatuses hetkekski kahtlust ei tekkinud. Lõppnumbrid 117:100.

48-protsendilise täpsusega kaugviskeid tabanud Kalevi resultatiivseim oli Moultrie 30 punkti ja 7 lauapalliga. Tony Wroten lisas 26, Chavaughn Lewis 16, Branko Mirkovic 13, Kristjan Kitsing 12, Martin Dorbek ja Tanel Kurbas 5, Maksim Salaš 4, Erik Keedus 3, Reggie Lynch 2 ja Kristjan Kangur 1 punkti. Zielona Gora resultatiivseim oli Darko Planinic 14 punktiga.

Kalev on kogunud nüüd 10 võitu ja 11 kaotust, paiknedes tabelis kaheksandal ehk viimasel play-offi viival kohal. Meie põhikonkurendil Saraatovi Avtodoril on üheksandana 8 võitu ja 13 kaotust. Mängida on jäänud mõlemal meeskonnal veel viis kohtumist. Zielona Gora jätkab 4 võidu ja 17 kaotusega 12. kohal.

Kalev/Cramo jätkab Ühisliiga hooaega 9. aprillil kodus Kaasani Unicsi vastu.