KK Viimsi esiliigatiimi peatreener Valdo Lips kiitis noormängijat, kes tegi senise karjääri parima esituse

-KK Viimsi/Noto | Foto: Korvpalliklubi Viimsi

Saku I liigas pidi KK Viimsi/Noto kolmapäeval küll võõrsil tunnistama Tamsalu Los Toros/TalTechi 77:63 paremust, kuid mitme põhimehe puudumisel sai esile tõusta laupäeval 17-aastaseks saav noormängija Jorgen Rikberg, kes teenis oma esitusega välja ka peatreener Valdo Lipsu kiituse.

Lips tunnistas klubi pressiteate vahendusel, et reaalset võiduvõimalust sel korral ei tekkinudki. Samas tundis ta rõõmu meeskonna võitlusvaimu ja noormängija Jorgen Rikbergi soorituse üle: Vastane oli seekord mõlemal väljakupoolel meist üle, seda nii füüsiliselt kui tabades paremini. Head meelt teeb, et poisid ei andnud alla ja võitlesid lõpuni ning meie võistkonna noorim, Jorgen, ei tundnud kogenumate vastaste vastu mingit aukartust, tehes esiliigas oma hooaja ja sellega ka karjääri parima mängu.”

185 cm pikkuse tagamängija kontole kogunes 28,5 minutiga viis tabamust kolmesejoone tagant ning kokku 23 punkti. Sellega oli ta üleplatsimees ning ka efektiivsustegur 22 oli kogu mängu parim.

Tänavusel hooajal ennast esiliiga, teise liiga ja U18 meistrivõistluste vahel jagav Rikberg on esiliigas 15 mänguga kogunud keskmiselt 15,2 minutit, 6,2 punkti ja 2,4 lauapalli, teises liigas 13 kohtumisega keskmiselt 20,2 minutit, 11,3 punkti, 3,9 lauapalli, 1,8 söötu ja 1,7 vaheltlõiget ning U18 sarjas üheksa mänguga keskmiselt 25,5 minutiga 17,2 punkti, 5 lauapalli, 3,8 söötu ja 1,1 vaheltlõiget.