Eesti noortekoondislaste duell Itaalias: Koršunov kerkis võidumängus Riismaa koduklubi vastu resultatiivseimaks

-Kirill Koršunov | Foto: Daniele Lenzi

Itaalia tugevuselt neljandas liigas ehk Serie C-s olid neljapäeval vastamisi kahe Eesti mängija koduklubid, kui Kirill Koršunovi Livorno Don Bosco alistas koduväljakul lisaajal Joonas Riismaa Montale Libertas Basketi 73:68.

Kohtumine kulges väga tasavägiselt ning neljandale veerandile mindi vastu Montale ühepunktilisel juhtimisel (45:44). Neljanda veerandaja alguses pääses Montale 9 punktiga ette (55:46), ent seejärel hakkas Livorno vahet vähendama ja normaalaja lõpuks oli seis 61:61. Veel kaks sekundit enne normaalaja lõppu oli Koršunovil võimalus kohtumine võita, kuid noormees eksis kahepunktiviskel. 2.42 enne lõppu viis Riismaa kolmepunktivise Montale ette 68:63, kuid Livorno lõpetas mängu otsustava 10:0 spurdiga.

Algviisikus alustanud Koršunov viibis väljakul lõpuks 41 minutit ning viskas selle ajaga oma meeskonna parimana 20 punkti (kahesed 4/13, kolmesed 2/4, vabavisked 6/8). Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja sooritas 3 vaheltlõiget. Vastased tegid tema takistamisel 5 viga.

Riismaa sekkus pingilt ligi 25 minutiks ning sai kirja 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/8), 2 lauapalli, 6 pallikaotust ja 5 viga.

Livornol on nüüd kirjas 9 võitu ja 11 kaotust, mis annab neile Serie C Toscana regioonis 8. koha. Montale jätkab 8 võidu ja 12 kaotusega 10. kohal.