Tarvas kindlustas võiduga esiliiga põhiturniiri võidu, Paide jätkab play-offi kursil

-Saamuel Rõigas | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti reedel kaks põhiturniiri kohtumist, kus võidud noppisid tabeli liider RSK Tarvas ning Paide Viking Window.

RSK Tarvas (17-1) vs Betoonimeister/Tskk/SK Nord (8-10) 95:86 (27:23, 29:27, 22:11, 17:25)

Tiitlikaitsja osutas esimesel poolajal kodumeeskonnale südi vastupanu, kui pikemale vaheajale minnes näitas Rakvere Spordihalli tabloo Tarva 56:50 eduseisu. Kolmandal veerandajal tõmbasid väljakuperemehed kaitse koomale ning venitasid vahe otsustava mänguperioodi alguseks 17-punktiliseks. Kuus minutit enne kohtumise lõppu juhtis Tarvas juba 88:69, ent Tiit Soku hoolealused tulid 16:2 spurdiga mängu tagasi. Seejärel tabas eelneval neljal kaugviskeüritusel eksinud Kristo Saage vajaliku kolmese ning lisas järgneval rünnakul mängu lõppskooriks kaks vabaviset. Tarva võidu võtmeks olid kahtlemata kaugvisked (16/38 ehk 42%), suureks toeks olid ka 14 ründelauapalli.

Mängu otsustavad visked tabanud Kristo Saage arvele jäi Tarva parimana 22 punkti, 11 lauapalli ja 6 korvisöötu. Võrdselt 14 punkti panustasid Erik Kaasik, Mihkel Kurg ja Martin Laandu. Janis Vahter (9 lauapalli) ning värskeim täiendus Illimar Pilk tõid kumbki 10 silma.

Betoonimeistri skoori eest hoolitsesid peaasjalikult kolm mängumeest. Margus Klementsov tõi hea tabavuse juures 27 punkti (visked väljakult 13/18) ja 8 lauapalli. Menhart Mardo lisas 23 silma ning Siim Laur 17 punkti.

Paide Viking Window (8-10) vs Rapla KK/Kohila (2-16) 91:88 (24:8, 22:28, 26:29, 19:23)

Paides toimunud kohtumises haaras kodumeeskond suure algedu juba avaveerandaja järel (24:8). Rapla sai esimesest kohmetusest üle ning hakkas vaikselt, kuid kindlalt kaotusseisu vähendama. Kolmanda veerandaja lõpuks oli Paide eduseis 72:65, kuid viis minutit enne kohtumise lõppu suurendas Sass Karemäe korv väljakuperemeeste edunumbrid 84:71-ni. Külalised ei olnud veel võidumõtteid maha matnud ning Markus Ruubeli vabavise lõpetas Rapla 13:0 spurdi, tuues tabloole viiginumbrid. Viimastel minutitel kaugvisetega mängu päästa hakanud külalised eksisid kuuel järjestikul üritusel, mis andis Paidele võimaluse mäng võidusadamasse tüürida. Kohtumisele pani efektse punkti Joonas Šeini enda väljakupoolelt tabatud sireenivise, kuid kolm veerandaega võitnud Rapla jaoks sellest täna ei piisanud. Viimase play-offi koha eest võitlev Paide tegi küll 18 pallikaotust, kuid domineeris lauas koguni 52:28.

Saamuel Rõigas tõi Paide parimana 26 punkti (kolmesed 5/6). Karl-Kristjan Vaab (11 lauapalli) ja Sass Karemäe lisasid kumbki 17 punkti. Rauno Nurklik sai 14 punkti ja 14 lauapalliga kirja kaksikduubli.

Rapla ridades üleplatsimeheks kerkinud Joonas Šein kogus 34 punkti (kolmesed 6/12). Kustas Põldoja viskas 18 silma. Markus Ruubeli arvele ja 14 punkti, Martin Limberg kostitas vastaseid 10 punktiga.

RSK Tarvas on 19. vooru järel põhiturniiri võidu sisuliselt taganud, KA Tallinna Kalev/TLÜ on kindlustamas teist positsiooni.