Kaksikduublid kogunud Liiv ja Kivimäe vedasid Estiko Tartu derbis võidule, Tamsalu alistas Viimsi

-Artur Liiv | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas on põhiturniiri lõpuni jäänud veel loetud kohtumised. Kolmapäeval õhtul teenisid võidulisa Tartu Kalev/Estiko ja Tamsalu Los Toros/TALTECH.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK 69:71 Tartu Kalev/Estiko

Tartlaste siseasi otsustati ära päris mängu viimastel sekunditel. Suurema osa mängus tagaajaja rollis olnud TÜ/Kuremaa meeskond viigistas Sverre Aava vabavisetest 58 sekundit enne normaalaja lõppu mänguseisu (69:69). Pärast Silver Leppiku pallikaotust blokeeris Artur Liiv vastaste Patrik Peemoti viske ning Estiko sai minna rünnakule. Viskele mängiti Marten Järvik, kes eksis kahepunktiviskel, kuid lauast hüpitas palli korvi Liiv (71:69). Pärast minutilist mõtteaega võttis TÜ/Kuremaa poolelt viske Joonas Anton Jürgentsein, kuid ei tabanud. Estikole play-offi silmas pidades vajalik võit.

Liiv kogus lõpuks võimsad 17 punkti ja 14 lauapalli, Joosep Kivimäe lisas samuti mehised 18 silma ja 11 lauapalli. Marten Järvik kogus enda kontosse 10 punkti ja 6 lauapalli. TÜ poolelt tõi üleplatsimehena 21 punkti ja 10 lauda Patrik Saal, kirjutab Basket.ee.

Estiko on neli mängu enne põhiturniiri lõppu 9 võidu ja 10 kaotusega seitsmendal kohal. TÜ/Kuremaa on võitnud 2 ja kaotanud 17 kohtumist ning neil sel hooajal kohamängudele asja pole.

Tamsalu Los Toros/TALTECH 77:63 KK Viimsi/Noto

Tamsalu alustas võimsalt – esimesel veerandajal lubati vastastel visata vaid 9 punkti enda 26 vastu. Teisel mänguperioodil olukord võrdsustus ja neljandik mängiti 22:22 viiki. Kolmandal veerandil otsustasid Tamsalu mehed aga mängu ära, kui võitsid selle 22:11. 70:42 eduseis enne otsustavat perioodi oli piisav, et võit ära vormistada.

Arthur-Herman Entsik skooris Tamsalu parimana 18 punkti ja võttis 5 lauapalli. Martin Otto Parve tõi võitjatele 16 punkti ja 7 lauapallli ning Sander Viilupi arvele kogunes 14 silma ja 7 lauda. Viimsi poolelt tõi Jorgen Rikberg 23 punkti.

Tamsalu hoiab 12 võidu ja 7 kaotusega turniiritabeli neljandat positsiooni. Mängida on neil jäänud veel kolm põhiturniiri kohtumist. Viimsil on kirjas 10 võitu ja 9 kaotust ning sellega ollakse tabelis kuuendad.