fbpx
Close

Erik Keedus: mänguminuteid on rohkem ja sellevõrra vastutus suurem

-Erik Keedus | Foto: Siim Semiskar

-Erik Keedus | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas kolmapäeval koduväljakul 88:77 Pärnu Sadama üle mänginud BC Kalev/Cramo meeskond jäi hiljuti ilma Hispaaniasse siirdunud väikesest äärest Janari Jõesaarest ning tema koha on üle võtnud Eesti koondislased Erik Keedus ja Tanel Kurbas. Korvpall24.ee portaal uuris Keeduselt pärast kolmapäevast mängu nii Cramo hetkeseisu kohta kui ka suuremast rollist ja vastutusest, mida tal tõenäoliselt tuleb kandma hakata.

“Kindlasti hea mäng meie poolt ei olnud. Kohati mängime väga fokusseeritult, aga siis laseme kuidagi lõdvaks ja lohakused sisse. Kokkuvõttes hea, et võit tuli, aga nemad viskasid väga palju vabaviskeid mööda ja tegelikult see vahe ei olnud üldse nii suur. Viimasel veerandil tegime liiga palju pallikaotusi ja andsime vastasele palju lay-up’e,” kommenteeris 17,5 minutiga 4 punkti ja 9 lauapalli kogunud Cramo äär Erik Keedus esitust Pärnu vastu.

Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys mängib vähemalt 10-mehelise rotatsiooniga ning Pärnu vastu käisid platsil kõik 12 üles antud mängijat. Keedus ei usu, et see kuidagi fookust hägustaks: “Me mängime VTB liigas samuti vähemalt 10 mehega. Ma arvan, et fookus kaob sellest, et teeme vahe sisse ja tekib korraks rahulolutunne ja jalg läheb kaitses veidi sirgemaks.”

Peatreener Kairys ütles Korvpall24.ee portaalile pärast Jõesaare lahkumist, et see on suurepärane võimalus Keedusele ja Tanel Kurbasele ennast tõestada. Senistes kohtumistes ongi leedulane number kolme ehk väikese ääre peal kasutanud peamiselt kahte eelmainitud eestlast.

“Jah, me peame Kurbasega Jõesaare minutid ära jagama, sest rohkem number kolmesid meil satsis ei ole. Mänguminuteid on nüüd rohkem ja sellevõrra on ka vastutus suurem. Ülesanded väljakul üldiselt ei ole muutunud ja on samasugused kui enne Jõesaare lahkumist,” selgitas Keedus olukorda enda vaatenurgast.

Kalev/Cramol on Eesti-Läti korvpalliliiga mängud vaheldumisi väga otsustavate kohtumistega VTB Ühisliigas, kuid sellele vaatamata valmistutakse täie tõsidusega igaks matšiks: “Me teeme korraliku skautingu ja valmistume igaks vastaseks samamoodi, pole vahet, kas on VTB või Eesti-Läti liiga mäng. Meile on kõik mängud tähtsad, ka koduliiga põhiturniiri tabelis.”

Alles aastavahetuse eel pikalt vigastuspausilt naasnud Keeduse põlvele pandi pärast mängu küll jääkott, kuid enda sõnul on mehe tervis hea: “Jalg on okei. Hakkan paremasse vormi jõudma ja suudan kauem juba joosta. Pärast vigastust oli ikka päris raske ennast käima saada, nüüd on palju paremaks läinud.”

scroll to top