fbpx
Close

Donaldas Kairys Jõesaare lahkumisest: Keeduse ja Kurbase jaoks on see suurepärane võimalus ennast tõestada

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo koosseisu kuuluvatest eestlastest osa oli veebruari lõpus hõivatud koondisega ega saanud osaleda meeskonnaga treeningutel. Pommuudisena tuli ka Janari Jõesaare lahkumine Hispaania kõrgseltskonda ning selle aasta suurüllatus oligi väga lähedal, kui Kalev/Cramo võitis Tallinna Kalevit vaid ühe punktiga – 93:92.

Kuidas koondisepaus ja Jõesaare siirdumine tegelikult Kalev/Cramot mõjutas, uuris Korvpall24.ee peatreener Donaldas Kairyselt, kes sõnas: “Kui Tallinna Kalevil oli vaid üks mees koondisega hõivatud, siis meil ikkagi pea pool meeskonda. Meie poolt vaadates tähendas see nädala jagu pausi meeskonna treeningutes. Saime koos enne Tallinna Kalevi mängu vaid ühe trenni teha ja eks seda oli platsil ka näha.”

Janari Jõesaare (Eesti-Läti liigas 11,2 punkti, 4,7 lauapalli, 2,3 söötu ja 0,7 blokki – toim.) lahkumise koha pealt oli peatreener klubi poolt vaadates mõistetavalt kurb, kuid leidis ka selles olukorras lootust: “Janari Jõesaare minekuga Hispaaniasse kaotasime ühe oma põhimehe, ta oli meie jaoks väga tähtis lüli. Aga, kuna ta lahkus, siis nüüd on teistel võimalus esile astuda. Erik Keeduse ja Tanel Kurbase jaoks on see suurepärane võimalus ennast tõestada. Kumb neist tema rolli üle võtab, eks seda näitab aeg.” Mõlemad on Eesti-Läti liigas seni saanud mänguaega pea 15 minutit ning ka muud näitajad on suhteliselt võrdsed.

Kairys jätkas teemal, mis saab edasi Kalevi tasemest: “Jõesaare (VTB liigas 8,9 punkti, 5,8 lauapalli, 1,2 söötu – toim.) lahkumine mõjutab peaaegu kõike sh VTB liigas play-off-i jõudmise plaane. Samas, minu jaoks teeb see töö hulga huvitavamaks (muigab – toim.).” Kairys tõi välja, kellele ennekõike rünnakul toetuma hakatakse: “Kindlasti saab olema Arnett Moultrie meie võtmefiguuriks, ta on tiimi parim skoorija (Eesti-Läti liigas 15 ja VTB liigas 16,4 punkti mängus – toim.). Trennis viskab ta ka kolmeseid (4/5 tähtede mängul – toim.), kuid mängus ei saa see olema kindlasti tema element, sest ta suudab väga paljude teiste asjadega meile kasulikum olla. Meil on piisavalt kolmesemehi, aga üks-kaks korda võib ta mängus peale visata küll.”

Kuna siiani pole Kalev/Cramo teada andnud, mis saab edasi Tony Wrotenist, palusime mehe mängu peatreeneril kommenteerida: “Wroteniga võib perioodiliselt rahule jääda. Siiani on ta näidanud kohati väga häid oskusi (Eesti-Läti liigas 9,1 söötu mängus – toim.), aga osade otsustega ei saa jällegi rahul olla ning tähtsatel hetkedel on ta patustanud pallikaotustega (Eesti-Läti liigas 3,8 pallikaotust mängus – toim.). Mängujuhina peab ta rohkem meeskonna tegemisi kontrollima ning ise õigeid otsuseid tegema. Mängujuht peab olema meeskonna aju.”

Selle kohta, miks mees ei ole aga endist NBA taset saavutanud ja kas ta jätkab Kalevis hooaja lõpuni, ütles Kairys: “Eks ilmselt on päris palju põhjuseid, miks NBA-s korralikke esitusi teinud mängumees ei ole Kalevis seda taset näidanud. Ma ei hakka nende põhjuste üle pikemalt spekuleerima. Kas ta jätkab, seda saan öelda paari päeva pärast.” Ilmselt tehakse otsus pärast VTB liiga mängu Minski Tsmoki vastu, kes asub tabelis viimasel kohal. Play-off-ist vaid võidu kaugusel olev Kalev üritab kohustuslikku võitu võtta koduses Kalevi Spordihallis ning kohtumine algab pühapäeval kell 17:00.

scroll to top