Kalev/Cramo pääses suure ehmatusega, Tartu alistas Rosenthali vägeva kaksikduubli toel Rapla

-Reggie Lynch | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas väljusid põnevusmängudest võitjatena BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool. BC Valga-Valka/Maks&Moorits pidi tunnistama Riia VEF-i paremust ning BK Ogre kaotas üllatuslikult 62:67 Läti Ülikoolile.

Tartu Ülikool – Rapla Avis Utilitas 85:76 (20:18, 19:18, 20:23, 26:17)

Avaminuteid alustas paremini Rapla, aga kodumeeskond vastas 10:3 spurdiga ja võitis esimese veerandaja 20:18. Kohtumine jätkus tasavägiselt ning poolajale siirduti Tartu 39:36 eduseisus. Kolmandal veerandajal kaheksa punkti toonud Indrek Kajupank aitas Raplal vahet vähendada ja viimane neljandik algas nii viigiliselt 59:59. Ligi viis minutit hiljem olid külalised 70:64 juhtima läinud, ent Robin Kivi ja Märt Rosenthali abiga vähendas Tartu kaotusseisu minimaalseks. Rosenthali ja Julius Kazakauskase eestvedamisel sammusid võõrustajad järk-järgult eest ära ning viimase minuti eel oli vahe üheksa punkti, millega oli mängusaatus otsustatud.

Märt Rosenthal kerkis Tartu poolelt üleplatsimeheks 23 punkti ja 12 lauapalliga. Julius Kazakauskas lisas 18, Kregor Hermet 17 ning Robin Kivi 11 silma.

Indrek Kajupank tõi Rapla eest 17 punkti ning jagas 7 korvisöötu. Hunter Mickelson ja Ronald Delph viskasid vastavalt 14 ja 13 silma ning Brian Michael Williamsi nimele jäi 11 punkti.

BC Kalev/Cramo – Tallinna Kalev/TLÜ 93:92 (21:21, 30:25, 28:19, 14:27)

Kalev/TLÜ oli avaveerandi keskpaigas 9:4 ette pääsenud ning Kalev/Cramot järgnevate minutit jooksul mööda ei lastud. Teist veerandaega alustas kodumeeskond aga 5:0 spurdiga, kuid pärast Ron Arnar Pehka tabavat kolmepunktiviset oli seis 28:28 viigis. Tagamees viis omad peagi ka 32:30 ette ning Ronald Eric McGhee Jr-i abiga haaras Kalev/TLÜ 37:32 eduseisu. Veerandaja lõpus tõi Kalev/Cramole olulisi punkte Reggie Lynch ja poolajaks pääseti 51:46 juhtima.

Kolmandat veerandaega domineerisid võõrustajad ja kahel korral oldi 16 punktiga juhtimas. Viimane neljandik algas siiski seisult 79:65 ning järgmise pooleteise minutiga tegi Kalev/TLÜ 8:2 spurdi, vähendades vahe kaheksale silmale. Taylor Staffordi viis järjestikust punkti viigistasid veerandaja keskpaigaks seisu 83:83 peale. Peagi mindi 88:83 ette ja 1.23 enne lõppu oli Kalev/Cramo 88:91 kaotusseisus. 27 sekundit enne lõpuvilet tabas vajaliku kaugviske Chavaughn Lewis ja aitas kodumeeskonnal viigistada. Arnett Moultrie viga Staffordi vastu saatis ameeriklasest tagamehe vabaviskejoonele, kes viis Kalev/TLÜ 92:91 uuesti ette. Kohtumise kangelaseks kerkis Lewis, kes pärast Janar Taltsi viga realiseeris mõlemad vabavisked ning viimase üheksa sekundiga külalised enam korvini ei jõudnud.

Reggie Lynch viskas Kalev/Cramo parimana 19 punkti. Arnett Moultrie ja Maxim Salaš lisasid võrdselt 13 silma. Martin Dorbek tõi 11 ja Branko Mikrovic 10 punkti.

Ronald Eric McGhee Jr oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 20 punktiga. Taylor Stafford sai kirja 18 punkti ja Mario Paiste lisas 13 silma.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Riia VEF 54:82 (12:26, 12:20, 18:24, 12:12)

Mäng otsustati ära suuresti esimesel veerandajal, kui VEF oli haaranud 22:8 eduseisu ning järgmise kümne minuti alustuseks juhiti 26:12. Lätlased jätkasid 10:0 spurdiga ja poolajaks oli vahe 22 silma. Valga-Valka kaotas kolmanda veerandaja kuue punktiga ja viigistas viimase 12:12, mis tähendas kokkuvõttes VEF-ile 28-punktilist võitu.

VEF-i parim oli Andris Misters 23 punktiga. Steve Zack tõi 16 silma, Arturs Ausejs järgnes 13, Glenn Miller Cosey 12 ja Klavs Cavars 10 punktiga.

Dashawn King viskas Valga-Valka poolelt 14 punkti. Sade Aded Hussein lisas 9 silma ja 10 lauapalli ning võrdselt 8 punkti tõid Elvis Endzels ja Kristaps Miglinieks.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub neljapäeval, 28. veebruaril, kui Jekabpils/SMScredit.lv võõrustab Riia VEF-i.