fbpx
Close

Mario Paiste valusa kaotuse järel: korvpallijumal ei ole mängulõppudes üldse meie poolt

-Mario Paiste | Foto: Siim Semiskar

-Mario Paiste | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ korvpallimeeskond oli kolmapäeva õhtul Kalevi spordihallis väga lähedal vähemalt sama suurele üllatusele, kui oli Eesti hiljutine võit Serbia koondise üle. Nende kahjuks suutis Kalev/Cramo viimase pooleteise minutiga 6-punktilisest kaotusseisust siiski välja tulla ja mängu 93:92 võita.

“Suhteliselt löödud (tunne on). See oleks meile väga magus olnud ja võib-olla heastanud mõne teise kaotuse, mis me oleme saanud. Oleme ju ise punkte ära andnud,” kommenteeris Kalevi üks kogenumaid mängumehi Mario Paiste pettunult pärast lõpuvilet Korvpall24.ee portaalile.

“Eks me teadsime, et Cramol oli pikk paus ja võib-olla võtavad seda mängu veidi üle jala. Me oleme enda tiimis korduvalt rõhutanud, et peame ka mängulõpud meeskondlikult mängima. Täna olid lisasöödud olemas ja panime visked ära ka. Tänu sellele olime mängus,” selgitas Kalevi tagamees põhjuseid, miks nad suutsid tiitlifavoriidile kuni lõpuhetkedeni konkurentsi pakkuda.

Aga viimastel minutitel tuli Cramo siiski väga keerulisest seisust välja, kui Branko Mirkovic ja Chavaughn Lewis tabasid ülitähtsad kolmesed ning Lewis vormistas lõpuks võidu vabaviskejoonelt.

Küsisime 29-aastaselt Paistelt, mille pealt see lõpuhetkede kindlus Cramol tuli, kas kogemustest või tasemevahest? “Ma ei oskagi öelda. Eks tasemevahe kindlasti on, aga korvpallijumal ei ole mängulõppudes üldse meie poolt… raske…”

Cramo vastu 13 punkti, 4 lauapalli ja 2 vaheltlõiget kirja saanud Paiste sõnul Tallinna Kalevi mehed koondisepausil lihtsamalt ei võtnud ning trenni tehti isuga: “Meil töö käis, ainult paar vaba päeva oli. Tegime KA Tallinna Kalevi meeskonnaga ka ühe sõprusmängu. Seal skoori ei loetud ja lihtsalt vaatasime, mis seisus kumbki tiim on.”

Saarlase sõnul annab selline tugev vastuhakk Kalev/Cramole neile motivatsiooni edasi pürgida: “Ka see mäng näitas, et oleme võimelised mängima, kui teeme neid asju, mis me kokku lepime ja liiga individuaalseks ei lähe. Kui on meeskondlik värk, siis meil kõik toimib.”

Peatreener Martin Müürsepp on Paiste sõnul tegemas korralikku tööd: “Müürsepp on väga hea treener. Ta ajab oma joont ja me proovime temaga kaasa minna. Treeneriga oleme rahul, aga mängijatel on vaja rohkem endasse vaadata. Potentsiaali on meis loomulikult ja alla me ei anna!”

scroll to top