Kangur, Arbet ja Talts lõpetasid koondisekarjääri meeldejääva võiduga Serbia üle

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti rahvuskoondis sai 2019. aasta MM-valiksarjas võidu, kui Saku Suurhallis alistati Serbia koondis 71:70. Ühtlasi oli tegemist Gregor Arbeti, Kristjan Kanguri ja Janar Taltsi viimase koondisemänguga.

Mängu juhatas sisse Janari Jõesaare tabav kahepunktivise ja esimese kahe minuti järel juhtis Eesti 6:0. Serbia vastas 16:5 spurdiga ning hakkas eest ära minema, kuid 25 sekundit enne avaveerandi lõppu vähendas Kristjan Kitsingu kolmene Eesti kaotusseisu 14:16 peale. Tasavägine mäng jätkus ka teisel veerandajal. Neljandiku esimeses pooles pääsesid külalised küll kolmel korral seitsme punktiga ette, kuid siis tegid eestlased 7:0 spurdi ja viigistasid seisu 27:27. Dragan Milosavljevici ja Stevan Jelovaci korvidest võitis Serbia avapoolaja siiski 34:31. Eesti poolelt oli heas hoos Kristian Kullamäe, kes viskas esimese 20 minuti jooksul 11 punkti.

Kolmanda veerandaja alguses jõudis Eesti veel kahel korral viigini, kuid seejärel püsis Serbia pidevalt ühe kuni kolme korvi võrra ees ning otsustavale veerandajale mindi vastu 49:54 kaotusseisus. Viimase veerandi alguses jäi Eesti taas seitsme punktiga kaotusseisu, kuid seisult 52:59 tehti 10:0 spurt ja pingeline heitlus kestis kuni lõpuni. Kui mängida jäi veel 15 sekundit, tabas Sander Raieste kolmepunktiviske, mis viis Eesti ette 71:68. Kaks sekundit enne lõpusireeni tegi Kitsing vea Jelovacile ja Serbia sai suurepärase võimaluse viia kohtumine lisaajale, kuid Bambergi mängija tabas kolmest vabaviskest kaks.

Eesti parimad skooritegijad olid Kristjan Kitsing ja Kristian Kullamäe, kes mõlemad viskasid 18 punkti. Rauno Nurger lisas 9 silma ning Janari Jõesaar kogus 8 punkti ja 9 lauapalli.

Janar Talts kogus oma 160. koondisemängus 4 punkti ja 5 lauapalli. Neli kohtumist vähem pidanud Kristjan Kangur sai kirja 4 punkti ja 3 lauapalli ning Gregor Arbet ühe silma ja 3 resultatiivset söötu. Koondisedebüüdi teinud Henri Drell viskas 4 punkti.

Serbia resultatiivseim oli 19 punkti visanud Stevan Jelovac. Dragan Milosavljevic ja Miloš Teodosic lisasid kumbki 16 punkti. Teodosici arvele kogunes ka 10 korvisöötu.

L-alagrupis viimasel ehk kuuendal kohal asuval Eestil on nüüd kirjas kolm võitu ja kaheksa kaotust. Serbial on kuus võitu ja viis kaotust, mis annab neile hetkel kolmanda koha. Eesti koondis lõpetab 2019. aasta MM-valiksarja pühapäeval, 24. veebruaril vabariigi aastapäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi alagrupis neljandal kohal asuva Gruusiaga. Koondisekarjääri lõpetanud Arbetit, Kangurit ja Taltsi asendavad Tbilisis Indrek Kajupank, Erik Keedus ja Saimon Sutt.