Janar Taltsilt esiliiga debüütmängus võimas kaksikduubel, Karudelt hooaja rekordvõit

-Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga möödunud nädala mänguvoor jätkas viimaste nädalate tava, kuhu mahtusid nii ühepunktiline võit kui ka nimeka mängumehe debüüt. Kui Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasiumi aitas napi võiduni hiljaaegu platsile naasnud Kristo Saage, siis sel nädalal tõmbas Tartu Kalev/Estiko särgi selga kohalik legend Janar Talts. TERE Kadrina Karud said kirja hooaja ülekaalukaima võidu ning TSA Kalev kindlustas turniiritabelis teist positsiooni.

Neljapäeval võttis tabeli kolmas Tamsalu Los Toros/Taltech (11-4) koduväljakul vastu Tartu Kalev/Estiko (8-7), kelle ridades tegi esiliiga debüüdi kauaaegne Eesti koondise tugitala Janar Talts. Ilma Timo Eichfussi ja Silver Leppikuta mänginud Estiko püsis mängus kuni viimase veerandaja alguseni, mil kodumeeskond tegi kuue minuti jooksul 25:2 spurdi ning võitis kohtumise 101:76 (22:27, 23:10, 25:28, 31:11). Tamsalu kaotas küll lauavõitluse (41:58), ent tabas 17 kaugviset ning tegi vaid 6 pallikaotust Tartu 22 vastu.

Tamsalu ridades sai esimese mängu kirja TalTechi kõrgliiga meeskonnas palliv Ran Andre Pehka, kes kogus üleplatsimehena 34 punkti (visked 12/34) ning jagas 11 korvisöötu. Rasmus Raap lisas 20 silma (kolmesed 5/6) ning 3 vaheltlõiget. Neli kaugviset tabanud Janar Aniste panuseks jäi 18 punkti ning Karl Andres Matute Perneri kontole kirjutati 12 silma ja 7 lauapalli. Estiko resultatiivseim Joosep Russak viskas 19 punkti (kolmesed 5/13), hankis 6 lauapalli ning jagas 7 korvisöötu. Janar Talts sai kirja igati korraliku debüüdi, kogudes 17 punkti (kolmesed 1/11), 15 lauapalli, 4 korvisöötu ja 5 blokki. Kaksikduubliga hiilgas ka Artur Liiv, visates 16 punkti ning noppides mängu parimana 17 lauapalli. Ken Karja arvele jäi 10 silma ja 7 korvisöötu.