fbpx
Close

Korvpallifänn Marko Kristal: tulge saali vaatama, sest täitsa põnev on ja häbeneda pole midagi!

-Marko Kristal | Foto: Siim Semiskar

-Marko Kristal | Foto: Siim Semiskar

Äsja Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna peatreeneriks saanud Marko Kristali näeb muruväljakutel toimetamise kõrvalt sageli korvpallitribüünidel. Kristal esindas Eesti jalgpallikoondist 143 korda kuni 2005. aastani ja lõi selle ajaga üheksa väravat. Lisaks koduses FC Floras mängimisele teenis mees karjääri jooksul kaks välislepingut IF Elfsborgi ning FC Lahtiga. 2009. aastast on endine pallur pidanud treeneriametit.

Korvpall24.ee on tähele pannud, et Kristal käib sageli korvpalli vaatamas ning tegime temaga korvpalliteemadel lähemalt juttu pärast 24. novembri kohtumist Mustamäel, kus Tartu Ülikool alistas Kregor Hermeti 38-punkti toel kohaliku TalTechi meeskonna.

Kristal rääkis, et huvi korvpalli vastu on olnud kogu aeg ning ta oli kunagi ammu kooli koondvõistkonnas tegijate hulgas: “Ma käin päris tihti korvpalli vaatamas nagu ka jalgpalli. Kuna mul on tuttavaid inimesi mõlemas meeskonnas (Tartu Ülikool ja TalTech – toim.), siis on päris lõbus,” ütles Kristal ja lisas, et põhjuseid korvpalli vaatama minna on veelgi: “Mul poiss mängib jalgpalli kõrvalt korvpalli ja treeneripingilt on nii mõnigi mees tuttav. Näiteks Gert Kullamäega saan väga hästi läbi.”

Kui Gert Kullamäe toimetas Tartus, siis käis Kristal erilise huviga Taaralinna klubi mänge vaatamas: “Sain tuttavaks Janar Taltsi ja veel mõnega toonasest Tartu meeskonnast. Kuna täna istusingi tema kõrval, siis olin Tartu poolt, muidu lootsin, et ikka TalTech võidab,” muheles endine jalgpallur. Lisaks arvas Kristal, et Kullamäel on TalTechi tiimiga šansid olemas, et hooaja lõpuks kõrges mängus kaasa lüüa.

Küsisime Kristali, kui fänni, arvamust, miks Eesti-Läti liigas lõunanaabrite tiimid esiotsa on vallutanud: “Seda, miks Läti klubid nii kõvad on, ei oska öelda. Võib-olla on neil rohkem raha ja komplekteerimine on paremini õnnestunud. Hetkel on Kalev/Cramo ka neljandal kohal, aga arvan, et neil on suur võimalus see liiga kinni panna.”

Palusime endisel tippjalgpalluril selgitada, kus tema arvates võrreldes Euroopa tasemega asuvad meie jalgpalli- ja korvpallikoondised: “Ma arvan, et need on erinevate võimalustega spordialad. Kui vaatame, milliste rahadega toimetab Euroopa jalgpalliliit ning millistega Euroopa korvpalliliit, siis summad ei ole võrreldavad – jalgpall saab Euroopas hulga rohkem raha.”

Kristali arvates on korvpallis EM finaalturniirile meil lihtsam jõuda kui jalgpallis: “Konkurents korvpallis on väiksem kui jalgpallis. Eestil on väga raske väikse riigina jalgpallis suurturniiridele jõuda. Seega korvpallifännidel on põhjust rõõmustamiseks küll. Tulge saali vaatama, sest täitsa põnev on ja häbeneda pole midagi!”

scroll to top