Hermeti 38-punktiline viskekontsert kompenseeris Tartu põhimehe puudumise

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas olid pühapäeval Eesti klubidest omavahel vastamisi TalTech ja Tartu Ülikool. Külalismeeskond Tartu jäi neljandal veerandajal küll raskesse seisu, aga tuli sellest Kregor Hermeti eestvedamisel võidukalt välja.

TalTech – Tartu Ülikool 81:85 (18:22, 24:19, 24:18, 15:26)

Tartu läks kohtumist 6:0 juhtima, aga TalTech  vastas 7:2 spurdiga. Mõne minuti möödudes olid tartlased end jällegi seitsme punktiga ette rebinud ning avaveerand võideti 22:18. Minut pärast teise veerandaja algust viigistas seisu Oliver Metsalu ja Gregor Arbeti kaugviskest mindi ka 26:24 juhtima. Kodumeeskond oli initsiatiivi haaranud, kuid vaatamata põhimängija Adomas Drungilaseta tegutsenud Tartu suutis eelkõige Kregor Hermeti hea tegutsemise toel mängus püsida ning 3.55 enne poolaja lõppu oli seis 34:34 viigis. Viimased minutid enne puhkepausile minekut kulgesid tasavägiselt ning Metsalu tabatud vabaviskest pääses TalTech 42:41 ette.

Võrdne heitlus jätkus ka kolmandal veerandajal ja viie minuti möödudes oli TalTech 57:56 juhtimas. Veerandaja lõpus kombineerisid Joonas Järveläinen ning Metsalu kahe peale viis punkti ja otsustav neljandik algas võõrustajate 66:59 eduseisust. Levi Martin Giese’i korvidest suurendas TalTech kahe minuti möödudes vahe juba 12 punktile, aga Tartu eest vastasid vajalikel hetkedel Tanel Sokk ning Hermet. Seisult 75:68 tõid Robert Valge ja Hermet üheksa punkti kodumeeskonna kahe vastu ja nii oli 2.39 enne lõppu skoor 77:77. Valge kaugest kahepunktiviskest läks Tartu 34 sekundit enne lõpuvilet 83:81 ka juhtima ning TalTech võttis aja maha. Norman Käbin saatis seejärel kaugviske teele, mis ei läinud korvirõngale pihta, aga palli sai õiges kohas kätte Metsalu, kes teenis kaks vabaviset välja. Mõlemad visked läksid aga mööda, kuid pall jäi siiski TalTechile. Sten Olmre sai kaugviske veel teele saata, mis aga ei tabanud ning Sokk vormistas vabavisetest lõppskooriks 85:81.

Visketabavuses jäi Tartu 49% – 38% peale, aga lauavõitluse võitis TalTech 46:32 (ründelaud 21:4). Korvisööte andis Tartu rohkem 19:17 ja pallikaotuseid tehti samuti rohkem 9:6.

Kregor Hermet viskas Tartu poolelt üleplatsimehena koguni 38 punkti (vabavisked 6/8, kahesed 7/10, kolmesed 6/8) ning võttis 7 lauapalli. Tanel Sokk lisas 18 punkti, 4 lauapalli ja 9 korvisöötu ning Robert Valge järgnes 17 punktiga.

Sten Olmre tõi TalTechi eest 19 punkti. Joonas Järveläinen viskas 18 punkti ja võttis 5 lauapalli, Gregor Arbet kogus 13 silma ja 5 lauapalli ning Levi Martin Giese 12 punkti ja 7 lauapalli.

“Fännid küsisid samas asja [kas tegin Drungilase eest ka töö ära], aga kuna meil nii suur jõud oli väljas, siis teadsime ette, et läheb raskeks. Kõik olid tublid, ja kuna Drungilas on juba pikemat aega eemal olnud, siis andsime endast parima selle satsi ja rotatsiooniga. Võib-olla oli mõni hetk, kus tekkis paanika, aga Tanel Sokuga oli see väiksem. Leppisime kokku, et ei anna alla isegi siis, kui ei tule kaotusseisust välja, aga peame võitlema ikka,” rääkis Kregor Hermet Delfile antud intervjuus.

Päeva viimases mängus on Pärnu Sadam võõrsil vastamisi Latvijas Universitate’i võistkonnaga.