Tass ja Teder olid võidukad, kahekohalise punktisumma visanud Pehka sai kaotuse

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Erinevates USA üliõpilasliigades käisid eile õhtul ja täna öösel oma koduvõistkondade eest väljakul kolm Eesti noorkorvpallurit.

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s Gaels sai üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kirja neljanda võidu järjest, kui külla sõitnud Lehigh Mountain Hawks alistati tulemusega 77:66. Saint Mary’s võitis tasavägise avapoolaja 35:32 ning enam eduseisu käest ei andnud.

Algviisikus alustanud Tass sai mänguaega 24 minutit, mille jooksul viskas 7 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 5/5), hankis 3 lauapalli, andis sama palju resultatiivseid sööte, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi ühe vaheltlõike. Tema arvele kogunes ka 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Saint Mary’s on nüüd võitnud kuuest mängust viis.

Üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis jäi Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans võõrsil 73:82 alla St. Ambrose Fighting Beesile. Trinity International jäi kohe alguses taha 0:13 ega suutnudki enam kaotusseisust välja tulla.

Algviisikusse kuulunud Pehka viibis väljakul 32 minutit ja viskas selle ajaga oma meeskonna paremuselt teisena 11 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 1/6, vabavisked 4/4). Lisaks kogunes tema arvele 3 lauapalli, sama palju resultatiivseid sööte, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Pehka koduülikoolil on nüüd kirjas kaks võitu ja viis kaotust, oma konverentsis ollakse ühe võidu ja kolme kaotusega 12. kohal.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond South Plains Lady Texans sai üliõpilasliiga NJCAA kõrgeimas divisjonis kirja järjekordse võidu, kui võõrsil alistati 76:42 Pratt Beavers. South Plains juhtis kohtumist kindlalt algusest lõpuni.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Teder pääses platsile 21 minutiks, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud, eksides neljal kaugviskel. Eestlanna arvele jäi 3 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

NJCAA edetabelis lausa teisel kohal asuv South Plains jätkab täiseduga, olles hooaega alustanud kaheksa järjestikuse võiduga.