fbpx
Close

INTERVJUU | Seljaoperatsioonil käinud Matthias Tass enda klubilisest kuuluvusest ja suvisest koondisetsüklist

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise 24-aastase ja 208 cm pikkuse keskmängija Matthias Tassi hästi alanud 2022/23. hooaja lõpetas seljavigastus, mille tõttu pidi noormees mai alguses heitma ka lõikuslauale. Itaalia kõrgliigatiimi Trentoga lepingu allkirjastanud Tass alustas hooaega laenulepingu alusel Poola klubis Dabrowa Gornicza, kuid siirdus 2022. aasta lõpus sealsete heade mängude pealt Hispaania meistriliigasse. Väljakukkumisheitlust pidanud Manresas eestlane aga korralikult jalgu alla ei saanudki, kuna selg hakkas üha hullemini häda tegema.

Poola kõrgliigas jõudis Tass enne üleminekut kaasa teha kuues kohtumises ning kogus keskmiselt 25,7 minutiga 11,2 punkti, 6 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu. Alpi-Aadria karikavõistluste kolmes matšis olid eestlasest tsentri numbrid veel ilusamad, kui keskmiselt 29 minutiga kogunes 14,3 punkti, 6 lauapalli, 1 korvisööt ja 1,7 viskeblokeeringut.

Korvpall24 tabas Matthias Tassi mai teises pooles Rakverest U16 vanuseklassi finaalturniirilt, kus ta oli toeks oma endisel treeneril Sixten Tomingasel Audentese Spordiklubi poisse abistamas ja motiveerimas. Usutlusest saame teada, kuidas Tassil seljalõikus sujus, millal ta platsile naasta saab, kas ta plaanib suvise koondisetsükli kaasa teha, kas Hispaanias toimunu jäi ainult seljatrauma taha ning kas uuel hooajal mängib ta Trentos või kuskil mujal.

scroll to top