fbpx
Close

Tiit Sokk: meeskondlik kaitse töötas, aga võitmiseks tuleb ka ise sisse visata ja seda noored mehed tegid

-Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis sai kõiki asjaolusid arvestades läbi aegade ühe emotsionaalseima võidu, kui neljapäeval alistati Sakus Suurhallis 71:70 Serbia meeskond. Peatreener Tiit Sokk tõi pärast mängu võidu võtmena välja õnnestunud meeskondliku kaitsemängu ja selle, et õigel hetkel kukkusid meie visked sisse ja Serbia sooritused mitte. Suures plaanis õnnestus neutraliseerida ka vastaste ohtlikumad staarid Miloš Teodosic ja Miroslav Raduljica.

“Kõik tahtsid mängida ja kõik võitlesid. Hoida Serbia taoline sats 70 punkti peal…” kiitis peatreener Tiit Sokk pärast mängu endale omase rahuliku häälega eestlaste kaitset. “Ma olen varemgi öelnud, et me rünnakul vist nii tugevad veel pole, et ise 90 punkti viskaks, aga hoida neid 70 peal ja siis lõpus ise paar viset rohkem sisse visata… nii see läks.”

Sokk tõi võidu võtmena välja meie tiimi hea meeskondliku kaitsemängu, kus aidati üksteist ja lõhuti vastastel kollektiivse tegutsemisega mäng ära. “Aga eilegi ütlesin, et võitmiseks tuleb ka ise sisse visata ning noored mehed viskasidki eelnevate mängudega võrreldes paar palli rohkem korvi,” lisas Sokk.

Sokult küsiti, kui kõrgele ta oma peatreenerikarjääris selle viimase võidu asetaks ning see võttis mehe mõttesse: “Ei olegi mõelnud seda nii. Serbia on koondis, kes kehva võistkonda välja ei pane, ükskõik, kes sealt kohale tulevad. Nimekad mehed olid vastas… ütleme nii, et hea võit!”

Serbia koondise eeldatavalt kõige nimekamad mehed mängujuht Miloš Teodosic ja tsenter Miroslav Raduljica said Soku hinnangul üsnagi hästi neutraliseeritud. Teodosic kogus küll 16 punkti ja 10 korvisöötu, aga panustas ka 5 pallikaotusega ning tabas väljakult üsna kehva protsendiga (4/14 ehk 28,6%). Radulijca viibis platsil vaid 15 minutit, kogus selle ajaga 4 viga ning jäi rohkem meelde sellega, kuidas patustas pallikaotustega (3) ja jäi kaitses meie viskavate pikkade vastu hätta.

Teodosici pidurdamine pandi mängu avavilest 19-aastase Sander Raieste õlgadele. “Tema primaarne ülesanne see oli ja arvan, et ta tuli toime,” kiitis peatreener Sokk noort hoolealust. “Radulijcat me natuke kartsime, kuna ta teistes mängudes tegi palju pahandust. Nad pidid tänu meie rünnakule teda täna vähem mängitama, kuna ehitasime oma mängu üles kaugelt viskamisele. Lõpuks oli meil kahju, et ta nii vähe mängis,” muigas Sokk.

Kes veel mäletab eelmist legendaarset Eesti Serbia mängu kuus ja pool aastat tagasi, siis seal oli kolmesejoone tagant heas hoos Reinar Hallik. Täna oli selleks meheks kolmeseid 4/7 tabanud Kristjan Kitsing. “Me peame sisse viskama, selline meie koondise jaoks kahjuks elu on. Meie pikad on harjunud pick and rollist välja pop’ima ja viskama. Tihtipeale viskame palju mööda, aga täna läks sisse ja on hästi,” selgitas koondise juhendaja.

Debüüdil peaaegu 9 minutit platsil viibinud Henri Drell panustas võitu 4 punkti, 2 vaheltlõike ja ühe resultatiivse sööduga ja teenis peatreener Sokult kiidusõnu: “Ta jättis treeningutel hea mulje, talendikas poiss. Tegi oma visked ära, kuigi väike pinge oli sees. Aga see ei mängi rolli, küll hakkab neid ära panema. Kvaliteet on tal olemas, peab ise veel tööd edasi tegema.”

Eesti koondise viimane mäng MM-valiksarjas peetakse pühapäeval, 24. veebruaril Gruusias.

scroll to top