22.02.2019 | Kriisa ja Žalgirise duubel alistasid linnarivaali, Jurkatamm ning Tass jätkavad NCAA-s võidulainel

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Reedel jätkasid USA üliõpilasliigas head hoogu Matthias Tassi ja Taavi Jurkatamme kodumeeskonnad. Võidud said kirja ka Leedu esiliigas mängiv Kerr Kriisa ja Itaalia tugevuselt neljandas liigas palliv Kirill Koršunov. Naiste Eesti-Läti-Leedu Ühisliigas peeti kaks mängu ning Saku I ja Saku II liigas kokku viis kohtumist.

NCAA

San Francisco Dons (21-6) – BYU Cougars (18-11) 77:71 | TABELISEIS

Taavi Jurkatamm ja San Francisco said võõrsil väärt võidu konverentsi tabelis koha võrra eespool asuva BYU üle. Avapoolajal 34:38 taha jäänud San Francisco lõpetas kohtumise 28:8 spurdiga, tulles viimase 8 minutiga välja 14-punktilisest kaotusseisust. San Francisco jagab lääneranniku konverentsis 9 võidu ja 4 kaotusega 3.-4. kohta.

Jurkatamm mängis 12 minutit, kuid punktiarve jäi tal avamata (kahesed 0/2). Tema arvele jäi üks lauapall ja 2 viga. Võitjate resultatiivseim oli Frankie Ferrari, kes kogus karjääri isiklikku punktirekordit tähistavad 23 silma. BYU poolelt vastas Yoeli Childs 28 punktiga.

Saint Mary’s Gaels (18-10) – Pacific Tigers (13-15) 58:32 | TABELISEIS

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary’s alistas kindlalt Pacificu. Saint Mary’s on lääneranniku konverentsis kogunud 9 võitu ja 4 kaotust, millega jagatakse koos San Franciscoga 3.-4. kohta.

Tass viibis väljakul 10 minutit, mille jooksul viskas ta 2 punkti (kahesed 1/1), andis 2 resultatiivset söötu, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi 2 viga. Võitjate parim oli Jordan Ford, kes viskas 28 punkti ja võttis 7 lauapalli. Kaotajate kasuks viskas Jeremiah Bailey 8 punkti.

NKL

Kaunase Žalgiris II (18-18) – Kaunase KTU (5-31) 90:66 | TABELISEIS

Kerr Kriisa koduklubi Žalgirise duubelmeeskond naasis pärast kolme kaotust Leedu esiliigas võidurajale, kui koduväljakul alistati tabelis viimasel kohal asuv KTU.

Pingilt sekkunud Kriisa arvele kogunes mängu lõpuks 26 minutiga 12 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 3/7, vabavisked 1/1), üks lauapall, 5 resultatiivset söötu ja 2 pallikaotust. Tema takistamisel tegid vastased 2 viga. Eestlasest rohkem punkte viskasid Žalgirise poolel vaid Volodõmõr Markovetski ja Marius Valinskas, kes kogusid mõlemad 13 silma. Kaotajate resultatiivseim oli 17 punkti visanud Matas Ragauskas.

Serie C

Livorno Libertas Liburnia (1-18) – Livorno Don Bosco (8-10) 65:88 | TABELISEIS

Kirill Koršunovi koduklubi Livorno Don Bosco alistas tabeli viimase Libertas Liburnia.

Algviisikus alustanud Koršunov sai 26 mänguminutiga kirja 10 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 1/4, vabavisked 1/2), 3 lauapalli, ühe korvisöödu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 4 viga. Don Bosco resultatiivseim oli Jacopo Stolfi 18 punktiga, kaotajatele tõi Enis Dulovic 14 silma.

Naiste Eesti-Läti-Leedu Ühisliiga

Šiauliai – Universitetas (0-13) – Tallinna Ülikool (5-9) 59:84 | TABELISEIS

Tallinna Ülikooli naiskond lõpetas Ühisliiga eliitdivisjoni põhiturniiri võiduga, kui võõrsil alistati tabeli viimane Šiauliai. Võitjate parim oli Maaja Bratka, kes viskas 18 punkti ja võttis 9 lauapalli. Sofia Košareva lisas 15, Kati Rausberg 14 ja Trine Kasemägi 13 silma. Annika Köster tegi kolmikduubli – 11 punkti, 10 korvisöötu ja 10 lauapalli. Kaotajate eest viskas Enrika Matiukaite 16 punkti.

Audentese Spordiklubi (13-7) – BK Saldus/Sporta skola (3-17) 57:48 | TABELISEIS

Ühisliiga alumises vahegrupis sai Audentes võidu Salduse üle. Võitjate parimad skooritegijad olid Greeta Üprus ning Jane Svilberg, kes viskasid vastavalt 21 ja 19 punkti. Lätlannade resultatiivseim oli 19 punktiga Alise Bruzinska.

Saku I liiga

BC Kalev/Cramo I (6-11) – RSK Tarvas (17-1) 79:97 | TABELISEIS

RSK Tarvas jätkas hooaega võiduga Kalev/Cramo duubli üle. I liiga liider tegi otsustava vahe sisse alles viimasel veerandajal. Tarva resultatiivseim oli 18 punkti visanud Ander Talu. Mihkel Kurg lisas 17 silma ning Renato Lindmets tegi kaksikduubli 16 punkti ja 10 lauapalliga. Kaotajate parimad skooritegijad olid Ardo Krass ja Rauno Meerits, kes kogusid vastavalt 20 ja 16 punkti. Meeritsat jäi kaksikduublist lahutama üks lauapall.

KK Viimsi/Noto (10-8) – Tartu Kalev/Estiko (8-10) 86:69 | TABELISEIS

Viimsil polnud probleeme külla sõitnud Tartu Kalev/Estiko alistamisega. Kodumeeskond otsustas kohtumise saatuse juba avapoolajal, mis võideti 49:33. Võitjate parimad skooritegijad olid Gaspar Bibikov ja Hugo Toom, kes mõlemad viskasid 18 punkti. Kaksikduubli teinud Kevin Sünd lisas 16 silma ja 10 lauapalli. Tartu Kalev/Estiko parim oli Taavi Leetus 15 punkti ja 11 lauapalliga.

Paide Viking Window (8-10) – G4S Noorteliiga (9-8) 77:73 | TABELISEIS

Paide Viking Window sai väärt võidu tabelis eespool asuva G4S Noorteliiga üle. Esimesed kolm veerandit kaotanud G4S Noorteliiga võitis viimase neljandiku 25:14, kuid tagasitulekust jäi siiski puudu. Paide meeskonna resultatiivseimad olid Rauno Nurklik ja Saamuel Rõigas, kes viskasid kumbki 15 punkti, Sass Karemäe lisas 14 silma. Kaotajate parimad punktitoojad olid Kasper Suurorg ja Ran Andre Pehka, kes tõid vastavalt 25 ja 15 silma.

Saku II liiga

Orissaare Träx (5-8) – Kadrina Karud (12-1) 82:99 | TABELISEIS

II liiga A-alagruppi juhtivad Kadrina Karud alistasid Orissaare Träxi. Võitjate parimad skooritegijad olid Allan Ehte ja Lauri Mets, kes tõid vastavalt 31 ja 21 punkti. Kaksikduubli teinud Rait Tammet lisas 14 silma ja 11 lauapalli ning Gert Kullamäe panustas võitu 11 punkti. Kaotajate parimad punktitoojad olid Raigo Sooär 25 ja Aivo Laul 20 silmaga.

KK HITO/BC Karjamaa (12-1) – Terminal Oil (8-4) 89:67 | TABELISEIS

II liiga B-alagrupi liider KK HITO/BC Karjamaa sai jagu Terminal Oilist ja pikendas oma võitudeseeria juba 11-mänguliseks. Võitjate resultatiivseim oli 19 punkti visanud Margo Tali. Taniel Sapovalov lisas 17 ja Veiko Simm 16 punkti. Kaotajate parim skooritegija oli 21 silma visanud Tanel Zupsman. Jörgen Õigus kogus 18 ja Erki Saks 15 punkti.