fbpx
Close

Raieste ja Baskonia alustasid otsustavat heitlust väljakukkumise vastu võidukalt

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Eesti korvpallikoondise võidumängus Serbia vastu otsustava viskega üheks kangelaseks kerkinud Sander Raieste tegi esimese mängu pärast koondisepausi Hispaania kolmandal liigatasemel ehk LEB Silveris, kui Baskonia duubelrivistus alistas 83:77 CB L’Hospitalet’ meeskonna, kus osa hooajast mängis ka eestlane Egert Haller.

Algviisikus platsile jooksnud 19-aastane eestlasest ääremängija oli hädas visketabavusega, kui 28 minutiga sai kirja 6 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 2/7), 6 lauapalli, ühe korvisöödu, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Baskonia tiimi edukaim oli Tavario Miller 17 punkti ja 13 lauapalliga, Miguel Gonzales Burgos lisas 14 silma ja 8 lauapalli ning Lautaro Lopez 14 punkti, 7 lauapalli ja 7 söötu. Kaotajate kasuks tõid Ivan Garcia Casado 20, Mouhamadou Diop 19 ja Garret Covington 18 silma.

LEB Silveris algas alates sellest voorust teine faas, kus seni kahes regioonis mänginud tiimid jagati kõrgemaks ja madalamaks tasemeks. Lääneregiooni 12 tiimi hulgas eelviimaseks jäänud Baskonia jäi alumisse gruppi, kus mängitakse liigast väljakukkumise vältimise nimel.

Baskonia on nüüd alumises grupis 6 võidu ja 5 kaotusega 6. kohal ja CB L’Hospitalet (5-6) on 8. positsioonil, kuid vahed on väikesed. Liigast langevad välja koguni kuus viimast.

scroll to top