fbpx
Close

Hispaania klubist lahkuv Egert Haller: kohati eelistati ebaõiglaselt võistkonna omaniku poega minule

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Eelmise aasta oktoobri alguses Valga-Valka/Maks&Mooritsa korvpallimeeskonnast Hispaania tugevuselt kolmandasse liigasse ehk LEB Silverisse siirdunud tagamängija Egert Haller naaseb juba sel pühapäeval Eestisse ning on asunud endale kodumaalt uut klubi otsima. Lühike karjäär CB L’Hospitalet klubis jäi 23-aastasel mehel erinevatel põhjustel vaid 15 mängu pikkuseks.

Pärast uue klubiga liitumist korralikult mänguaega saanud, kuid järjest enam pingimeheks taandunud Haller kogus Hispaanias lõpuks keskmiselt 15,5 minutit, 4,9 punkti, 0,9 lauapalli ja 0,5 korvisöötu. Need numbrid näitavad, et eestlane peatreeneri usaldust võita ei suutnudki. Klubil endal ei ole samuti olukord hea, kui idaregioonis hoitakse 6 võidu ja 11 kaotusega 12 tiimi hulgas alles 10. kohta.

“Ausalt öeldes ei oska ühte täpset põhjust öelda (miks nii läks). Paraku ei tekkinud klubis head koostööd ja väljakul teistega üksteisemõistmist. Ei suutnud treeneri usaldust täielikult võita. Läbi oma prillide vaadates tundus, et kohati eelistati ebaõiglaselt võistkonna omaniku poega, kes tegutseb minuga samal positsioonil,” selgitas veel viimaseid päevi Hispaanias viibiv Haller Korvpall24.ee portaalile.

Haller lisas, et jõulude paiku või veidi enne seda tekkis tal tunne, et edasise arengu huvides pole CB L’Hospitalet parim koht. Koheselt ta enda sõnul äratuleku peale ei mõelnud, aga suurema huviga hakkas Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvat jälgima küll.

Hallerit esindav Kokkuta Management’i agent Marten Lombiots andis Korvpall24.ee portaalile teada, et peamiselt otsitakse tagamehele uut mängupaika Eesti klubide hulgast, kuid hetkel selles vallas mingeid arenguid veel ei ole. Aega veel on, sest kohalikus liigas läheb registreerimine lukku veebruari viimasel päeval.

Haller ise arvas: “Välismaale ilmselt oleks keeruline saada, aga kodune liiga on samuti atraktiivne ja ka seal mängimise vastu tunnen tõsist huvi. Aga kõik selle teemaga seonduv käib läbi agendi ja kahjuks ei oska ma hetkel täpsemalt kommenteerida. Eks ma mingil määral tean, mis meeskond tagamängijat vajab või otsib, aga hetkel on vara selle kommenteerimiseks.”

Tulles tagasi Hispaanias toimunu juurde, siis Halleri sõnul õpetas juhtum talle, kuidas ebaõnnestumistega paremini toime tulla. Enda sõnul on ta mängijana saanud juurde vaimset tasakaalu ning mõistab, mida tunnevad välismängijad meeskonnas, kus mäng ei suju.

Kas kaotuste puhul vaadati klubis esimesena tema kui välismängija poole? “Näpuga otseselt keegi ei näidanud, aga kindlasti igal pool välismängijate ja treeneri otsa vaadatakse esimesena. Üldine suhtumine võistkonna poolt oli siiski väga mõistlik ja professionaalne,” kommenteeris Haller keerulist situatsiooni.

“Eks ikka natukene mõru maik jääb suhu, kuid pigem üritan seda kasutada motivatsiooniks. Kui oma asju hästi teen, siis ehk tulevikus tekib uus võimalus,” vaatas tagamees tulevikku optimistliku pilguga. “Tulen Eestisse ja erilist elustiilimuutust ilmselt ei toimu. Treenin igapäevaselt edasi, kuni endale uue mängupaiga leian.”

Haller on varem Eesti meistriliiga tasemel esindanud lisaks Valga-Valka klubile ka BC Kalev/Cramot ja TLÜ/Kalevit.

scroll to top