Valga-Valka purustas viimase veerandajaga Jurmala, TalTech tabeliliidrile vastu ei saanud

-Martin Jurtom | Foto: BK Valka/Valga Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga laupäevases kahes esimeses mängus teenis BC Valga-Valka/Maks&Moorits hooaja neljanda võidu, kui võõrsil oldi paremad turniiritabeli seitsmendast Betsafe Jurmalast. TalTech naaseb Ventspilsist aga kindla kaotusega.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Betsafe Jurmala 66:85 (23.22, 21:16, 15:18, 7:29)

Mäng algas punkt-punkti heitlusega, aga seisult 19:16 tegi Valga-Valka Martin Jurtomi ja Kristen Meisteri kaugvisetest 6:0 spurdi. Avaveerand siiski punktiga kaotati, kuid Clayton Wilson realiseeris seejärel vabaviske ja viigistas seisu 23:23. Liidriroll vahetus endiselt ühele ja teisele poole, ent 29:31 seisult sai Jurmala omakorda 8:0 spurdi tehtud Kristaps Medissi ja Karlis Lasmanise korvidest. Külalised vahel suureks paisuda ei lasknud ja poolajale siirduti kodumeeskonna kuuepunktilises eduseisus.

Valga-Valka tuli järgmisele kümnele minutile vastu parema häälestatusega ning 6,5 minutiga pääseti ise ka 53:52 ette. Medissi ja Lauris Blausi punktidest sai Jurmala küll 59:56 edu, kuid viimasel veerandajal ei jätnud külalised Jurmalale mingit sõnaõigust. Stephen Browni juhtimisel haarati viie minuti möödudes kümnepunktiline eduseis ja Martin Jurtomi ülikaugest kolmepunktiviskest oli loetud hetked hiljem vahe 12 punkti. Browni lauapõrkest korvirõnga läbinud kaugviskest ning Sipolinši abiga suurendati vahe 2.13 enne lõppu juba 17 punktile ja võitjas nii enam kahtlust polnud.

Martin Jurtom kerkis Valga-Valka parimaks 15 punktiga. Võrdselt 14 silma lisasid Stephen Brown (lisaks 5 korvisöötu) ja Guntis Sipolinš (lisaks ka 6 lauapalli). Kristaps Miglinieks tõi 10 punkti ja 5 lauapalli ning sama palju punkte sai enda nimele Timo Eichfuss.

Jurmala eest viskas Kristaps Mediss 20 punkti. Lauris Blaus tegi kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga, 10 silma lisasid Karlis Lasmanis (samuti 7 lauapalli) ja Kristaps Plavnieks.

BK Ventspils – TalTech 88:67 (28:17, 15:15, 24:20, 21:15)

Esimesed kolm minutit möödusid tasavägiselt, misjärel seisult 7:7 tegi TalTech 8:0 spurdi. Kahe minutiga oli Ventspils omakorda 16:15 ette läinud. Vastastele armu ei antud ning visati 12 puntki külaliste kahe vastu, millega kuulus avaveerandi võit Ventspilsile 28:17. Teise veerandaja alustuseks tabas TalTechi eest kaugviske Levi Martin Giese. Kahel korral pääseti veel kaheksa punkti kaugusele, aga 3.41 enne poolajale minekut juhtis kodumeeskond juba 19 punktiga. TalTechil õnnestus siiski 12:2 spurdiga vastata ja avaveerandist jäänud vahe tagasi võidelda.

Kolmas veerandaeg algas TalTechi poolelt hästi ning Jaan Puideti lähiviskest vähenes kaotusseis 51 sekundi möödudes seitsmele punktile. Taas võttis Ventspils end kokku, suurendades eduseisu 11 punktile ja viimasele neljandikule mindi vastu seisult 67:52. Järgmise kümne minuti jooksul jõudis TalTech 15 punkti kaugusele, ent põnevamaks mäng enam ei läinud.

Rihards Lomažs viskas Ventspilsi kasuks 19 punkti. Jonathan Arledge lisas 15 silma ja 6 lauapalli, Janis Beržinsi nimele jäi 13 punkti ja 8 lauapalli ning Maris Gulbis tõi 10 punkti.

TalTechi resultatiivseim oli Toomas Raadik 13 punktiga. Jaan Puidet lisas 12 silma ja 5 lauapalli, Norman Käbin tõi 10 punkti ning jagas 6 korvisöötu.

Päeva viimases kohtumises võõrustab Tallinna Kalev/TLÜ meeskond Läti Ülikooli.