Müürsepa peatreeneridebüüt Kalev/TLÜ-s lõppes ootamatu kaotusega

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga laupäevases viimases mängus valmistas suure üllatuse Läti Ülikool, kui võõrsil alistati tabeli viies meeskond Tallinna Kalev/TLÜ.

Tallinna Kalev/TLÜ – Läti Ülikool 84:88 (20:17, 19:22, 24:22, 21:27)

Võõrustajad juhtisid kaheksa minuti möödudes 19:8, kuid vastased lõpetasid veerandaja 7:1 spurdiga. Ligi seitse ja pool minutit püsis Kalev/TLÜ veel eduseisus, misjärel realiseeris Renars Birkans kaks vabaviset ja Läti Ülikool oli sellega 36:35 ees. Ron-Arnar Pehka sai samuti loetud sekundid enne poolajale minekut vabaviskejoonel käia ning viigistas seisu 39:39 peale.

Võrdne heitlus kolmandal veerandajal jätkus, aga enamik ajast olid külalised dikteerivamaks pooleks ja korra juhiti isegi 58:53. Ronald Eric McGhee jr viie punkti toel sai kodumeeskond otsustavale kümnele minutile siiski 63:61 eduseisust vastu minna. 5.23 enne lõppu viis McGhee pealtpanekust omad viie punktiga ka juhtima ja paistis, et eeldatav favoriit on ikkagi kohustuslikku võidulisa saamas. Seejärel aga mäng lagunes: Birkansi abiga jõuti viigini ning lätlane saatis lisaks kaks kaugviset läbi korvirõnga. 1.26 enne lõpuvilet oli Kalev/TLÜ 76:81 kaotusseisus ja kuigi loetud hetked hiljem pääseti kolme punkti kaugusele, siis edasi rünnakutel enam mõistlike lahendusteni ei jõutud.

Võitjate parimana viskas Renars Birkans 31 punkti ning jagas 11 korvisöötu. Linards Jaunzems lisas 21 silma, 7 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Karlis Žunda tõi 17 punkti.

Kalev/TLÜ poolelt sai Ronald Eric McGhee jr kirja 14 punkti. Damarcus Jamaal Harrison ja Taylor Stafford lisasid kumbi 12 silma ning 11 punkti ja 7 lauapalli tõi Bamba Fall. Mario Paiste ning Janar Taltsi nimele jäi 9 punkti, kellest viimane sai kätte ka 8 lauapalli.

“Me ei tulnud vastaste liidritega toime. Tegemist on kiire ja vintske meeskonnaga, kes alla ei anna ning me ei tulnud täna sajaprotsendiliselt mängima. Teadsime, et Läti Ülikool on visanud keskmiselt 68 punkti, mistõttu tänane 88 tuli üllatusena. Lisaks tabasid nad ka kolmepunktiviskeid oodatust paremini, kuigi on liigas kõige kehvem kaugvisetel. Kaitses tuleb saada asjad tööle, suuri muudatusi pigem ei tule,” rääkis Kalev/TLÜ peatreenerina debüteerinud Martin Müürsepp Delfile antud intervjuus.

Pühapäeval, 20. jaanuaril toimub OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas üks kohtumine, kui BK Liepaja võtab koduplatsil vastu äsja Ventspilsile kindlalt alla jäänud TalTechi.