Kalev/Cramo andis Unicsile vägeva lahingu, kuid eksis viimase sekundi viskel ja kaotas

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi andis VTB Ühisliigas võõrsil tõsise lahingu Venemaa tippklubile Kaasani Unicsile, ent pidi lõpuks vastu võtma 74:76 kaotuse.

Pärast tasavägist avaveerandit haaras kodumeeskond mängu initsiatiivi ja võitis poolaja 44:36. Kolmanda veerandi keskel kasvatati hetkeks edu juba üheksapunktiliseks ning mängis näis tehtud olevat, kuid Kalev võttis vahe paari minutiga kinni ning läks viimasele perioodile vastu vaid ühepunktilises kaotusseisus.

Otsustavat veerandit alustas Kalev hiilgavalt: Chavaughn Lewise, Janari Jõesaare ja Branko Mirkovici korvide toel pääseti viis minutit enne lõppu peale suisa 67:62, kuid Kaasanil oli viimane käik veel varuks. Dimitrios Priftise hoolealustel õnnestus vahe tasa mängida ning minut aega enne lõppu, 71:71 viigiseisul, tabas meeskonna liider, üks liiga paremaid viskajaid Jamar Smith kaugviske.

Kümmekond sekundit enne lõppu, 73:75 kaotusseisul, lasid õigusemõistjad läbi tõsise prohmaka. Nimelt tõestas videokordus, et Lewise ja Anton Ponkrašovi võitluses läks pall auti Unicsi mängijast, kuid kohtunikud, kes käisid videot vaatamas, jätsid palli ikkagi suurklubile. Otsustavatel hetkedel tekkis Kalevil siiski võimalus mäng enda kasuks pöörata ja klubi ajaloos esmakordselt võõrsil Unicsit võita, ent Martin Dorbek eksis mängu viimasel sekundil raskel kaugviskel.

Kalevi parim oli Chavaughn Lewis 18 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisööduga, Janari Jõesaar lisas 13, Kristjan Kitsing 11 ning Branko Mirkovic 8 punkti. Ühisliigas debüteerinud Kalevi uus tagamängija Tony Wroten viskas 10 minutiga 7 punkti (visked väljakult 8-st 3). Kalevi kapten Kristjan Kangur jäi vigastuse tõttu mängust eemale. Kaasani tulemuslikumad olid Jamar Smith 21 ja Pierria Henry 10 punktiga. Kohtumine kestis suisa kaks tundi.

Unics on kogunud 11 võitu ja 2 kaotust ning paikneb liigatabelis teisel kohal, Kalev jätkab 6 võidu ja 8 kaotusega üheksandal positsioonil.

Tegu oli Kalevi viimase mänguga jaanuaris. Veebruari esimeses pooles ootab meid ees aga suisa neli mängu: võõrsil on vastasteks Zielona Gora ja Saraatov ning kodus Riia ja Krasnojarsk.