fbpx
Close

Hispaania kõrgliiga suurfavoriidid tutvustamist ei vaja, kuid kui kaugel on tiitlist meie meeste klubid Baskonia ja Burgos?

-2020/21 Hispaania korvpallimeister Barcelona | Foto: AFP7 via ZUMA Wire/Scanpix

Kui kõik sujub ootuspäraselt, siis võivad Eesti korvpallisõbrad uuel hooajal Hispaania kõrgliigas kaasa elada kahele meie koondise uue generatsiooni mängumehele. Baskonia ridades on üles antud 22-aastane Sander Raieste ning Burgose meeskonnas on hooajaeelse ettevalmistuse kaasa teinud sama vana Kristian Kullamäe.

Optibetis on veel momendil võimalik ennustada, kes algava hooaja kulminatsiooniks Hispaania meistriks kroonitakse. Vaatame siinkohal Optibeti koefitsiendimeistrite otsustele peale ja mõtleme veidi kaasa.

Nagu aimata on, siis suurfavoriitideks tiitlivõidule on kaks mullust finalisti ja ülivõimsalt Hispaania kõige edukamat korvpalliklubi Barcelona ja Madridi Real. Eelmisel hooajal finaalseerias 2:0 Reali alistanud Barcelona võidukoefitsiendiks on 1,85 ja Realil 1,99.

Alates profiliiga ACB loomisest 1983. aastal on Barcelona võitnud 16 ja Madridi Real 13 tiitlit. Ülejäänud klubidele on jäänud kõigest 9 võitu ja need on jagunenud viie erineva klubi vahel.

Kõik oma senised neli tiitlit viimase kahekümne aasta sees teeninud Sander Raieste koduklubi Baskonia oli viimati võidukas 2020. aastal, kui koroonapausi järel lühiformaadis hooaeg lõpuni mängiti. Suuresti ilmselt ka seetõttu peetakse Baskonia võiduvõimalusi paremuselt kolmandaks ning koefitsiendiks on 16,0.

Edasi tulevad korra 2017. aastal meistriks kroonitud Valencia koefitsiendiga 21,7, Tenerife 36,0-ga ja 2006. aastal oma ainsa tiitli võitnud Malaga Unicaja 48,0-ga.

Kristian Kullamäe kodumeeskond Burgos on Optibeti koefitsienditegijate hinnangul uuel hooajal pigem tabeli esimese poole klubi, kui nende koefitsiendiks on pandud 48,0 (Optibeti lehel kasutatakse veel kunagisest sponsorist tingitud vananenud nimekuju CB Miraflores).

Hispaania kõrgliiga hooajaga alustatakse juba järgmise nädala lõpus 18.-19. septembril. Barcelona alustab pühapäeval Murcia vastu, Madridi Reali esimeseks vastaseks on samuti pühapäeval Kullamäe koduklubi Burgos. Päev varem kohtuvad kaks kõva kivi Valencia ja Baskonia omavahel.

scroll to top