Väikeses mõõnas olev Baskonia pole sel nädalal Euroliigas ka koduväljakul favoriidid

-Sander Raieste ja Maik-Kalev Kotsar | Foto: Baskonia Twitter

Euroliigas ootab Maik-Kalev Kotsarit ja Sander Raiestet sel nädalal ees koduliiga rivaal, kellega jagatakse Hispaanias turniiritabeli esikohta. Kolm järjestikust kohtumist eurosarjas kaotanud Baskonia (11-8) võtab neljapäeva õhtul kodusaalis vastu Barcelona (12-7).

Hispaania tippklubi eesotsas on kolmandat hooaega 46-aastane Šarunas Jasikevicius. Leedukas on korra tulnud klubiga Hispaania meistriks ning kahel korral võitnud Hispaania karika. Euroliigas tuldi kaks aastat tagasi hõbedale ning eelmisel kevadel lepiti kolmanda kohaga.

Käimasoleval hooajal, kui pooled põhiturniiri mängud on peetud, on Barcelona Euroopa tugevaimas klubisarjas 19 mänguvooru järel võitnud 12 ja kaotatud seitse kohtumist. Kodus ja võõrsil on Hispaania tippklubi saldo peaaegu võrdne. Nii kodupubliku kui vastaste fännide ees on teenitud kuus võitu. Kaotuseid on tulnud vastu võtta kodus neli ja võõral väljakul kolm. Seniste mängude põhjal on Barcelona Euroliiga turniiritabelis jagamas koos nelja võistkonnaga 2.-5. positsiooni.

Kui hooaja esimeses Euroliiga omavahelises mängus ei teinud Barcelona särgis kaasa mullu Euroliiga MVP-ks valitud Nikola Mirotic, siis nüüd on mees väljakul tagasi. 31-aastane hispaanlane on platsil käinud üheksas kohtumises ning visanud keskmiselt 24,5 minutiga 14,6 silma, hankinud 4,3 lauapalli ja jaganud 1,3 tulemuslikku söötu. Jätkuvalt on ka heas hoos 32-aastane tagamängija Nicolas Laprovittola. Argentiinlane on keskmiselt 25,5 minutiga visanud 13,1 punkti, võtnud 1,9 lauapalli ja jaganud 5 resultatiivset söötu. Tagaliinis toetab teda vahetusest sekkuv kahekordne Euroliiga meister Cory Higgins. 33-aastane ameeriklane on 20 minutiga toonud keskmiselt 9,7 silma, 2,4 lauapalli ja 1,8 tulemuslikku söötu.

Pikkade osakonnas tuleb Kotsaril hakata korvi all madistama kogenud meestega. Sellest hooajast Barcelonas palliv 2017. aasta Euroliiga meister ja 2019. aasta väärtuslikuim mängija Jan Vesely on oma arvele saanud keskmiselt 20 minutiga 8,5 silma 3,5 lauapalli ja 1,3 tulemuslikku söötu. Istanbuli Anadolu Efesi ridades 2021. aastal Euroliiga meistriks tulnud 31-aastane Sertac Sanli on oma teisel Barcelona hooajal kogunud 19,5 minutiga keskmiselt 7,6 punkti, 3,4 lauapalli ja 1,3 resultatiivset söötu.

Konkurentsitihedas Hispaania meistriliigas on Baskona (13-3) ja Barcelona (13-3) sama võitude ning kaotuste arvuga jagamas koos Madridi Realiga (13-3) turniiritabelis esikohta. Euroliigas eelmise aasta lõpus kuus järjestikust kohtumist võitnud Baskonia (11-8) on uue aasta sees kaotanud kõik kolm seni peetud kohtumist. Selle saldoga jagab eestlaste koduklubi turniiritabelis koos Kaunase Žalgirisega (11-8) hetkel 6.-7. koha.

Nii Baskonia kui Barcelona meeskonnad on viimasest kümnest mängust suutnud võita kuus ja kaotanud neli. Optibeti koefitsiendimeistrid usuvad neljapäevase mängu eel, et kohtumise soosik on võõrsil palliv Barcelona. Nende ridade kirjutamise hetkel on Barcelona võidukoefitsient 1,67 ja kodusaali toetust nautival Baskonial 2,2.

Baskonia Euroliiga hooaeg jätkub 27. jaanuaril, kui kodusaalis võetakse vastu valitsev meister ning hetkel liigatabelis 8. kohta hoidev Istanbuli Anadolu Efes (10-9).

Koefitsiendid: Optibet