fbpx
Close

Rahvaliiga detsembri MVP Joonas Pilliroog – kodumaine Kyle Lowry analoog, kes naudib korvpalli emotsionaalsust

-Joonas Pilliroog | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni detsembri kõige väärtuslikuma mängija ehk MVP auhinna teenis RIM-i meeskonna mängija Joonas Pilliroog, kes sai kahes Weekend formaadis peetud mängus kirja kokku 41 punkti. Tema poolt visatud 22 silma olid madalaskoorilises mängus Wildix/Esecomi vastu saadud raskes võidus otsustavaks.

Rahvaliiga andis Pilliroole üle juba ka detsembri MVP nimetusega kaasnenud meene ning tegime mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt ikka teada tahame.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Isa pani mind korvpallitrenni 7-8 aastaselt SK Marcuse meeskonda, kus juba treenisid mu vanemad vennad. Enne põhikooli lõppu liikusin edasi Tiit Soku Korvpallikooli, kus mängisin noorteklasside lõpuni. Pärast noorteklassi jäid mõned aastad vahele vigastuste ja ajapuuduse tõttu ning nüüd olen viimastel aastatel treeninud hobikorras erinevates meeskondades, sealhulgas RIM-is.

Kuidas sattusid RIM-i meeskonda?

Sõber kirjutas ühel päeval, et neil on trenni tulemas vähe kutte ja küsis, et kas ma ei tahaks tulla palli põrgatama. Kuidagi juhtus, et sattusin sinna pärast seda korda mõned korrad veel ja siis jäingi käima.

Iseloomusta palun enda poolt RIM-i meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meeskonna üks tugevus on kindlasti mõnus meeskondlik vibe nii mängus kui mänguväliselt. Väljakul on meie suurim tugevus ilmselt see, et kõik mängijad on üsna ühtlase tasemega. Kuigi kõigil on omad tugevamad ja nõrgemad küljed, siis üldiselt on kõik ühtlaselt tugevad ja kõigi peale saab platsil loota. Kohati võiks paremini tulla välja rahu säilitamine rasketes olukordades.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Läbi aegade lemmikuks on Kobe Bryant, kuna ta oli visa ja sihikindel ning inspireeris teisi olema parim versioon iseendast. Praegusteks lemmikuteks on Luka Doncic, kuna tema mängust on näha kõrget IQ-d ja Ja Morant, kuna sellist atleetlikust on lihtsalt ilus vaadata. Eestlastest on lemmikuks Kerr Kriisa – meeldib tema kartmatus ja emotsionaalne mängustiil.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Rünnakul meeldib lühikese mängijana ilmselt liiga palju teravust teha ja korvi alla ronida, vabaks jäädes ka peale visata. Lemmik osaks on meeskonnakaaslaste leidmine heade söötudega. Kaitses meeldib võtta kiireid ja endast suuremaid mängijaid, kelle katmine on väljakutse. Meeskonnakaaslased on mind võrrelnud näiteks Kyle Lowry ja Sten-Timmu Sokuga

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Gregg Popovich – treener, kes oskab mängijates välja tuua nende parimad omadused ja realiseerida nende kogu potentsiaali. Lisaks on tema stiil väga tark ja meeskondlik.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Ära muudaksin selle, et ei karistataks, kui mängija näitab liiga palju emotsiooni välja. Minu jaoks korvpall peabki emotsiooni pakkuma ja võiks harvem seda tehnilisega karistada. Lemmik reeglit otseselt polegi, korvpallireeglid suures plaanis on minu meelest väga hästi paigas, et mäng oleks meelelahutuslik nii mängijatele kui vaatajatele.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mehed?

Maik-Kalev Kotsar, Henri Drell, Kristian Kullamäe, Kaspar Treier ja Janari Jõesaar. Kõik oskavad hästi visata ehk kaitses ei saa vabaks jätta ja samal ajal on laud ka kontrolli all.

Millega Sa päriselus tegeled?

Töötan ehitusel peatöövõtu firmas töödejuhina. Vabal ajal meeldib lisaks spordi tegemisele ka palju sporti vaadata.

scroll to top