fbpx
Close

INTERVJUU | Raido Roos U16, U18 ja U20 koondistest ehk mis tasemel on Eesti meeste korvpalli järelkasv?

-Raido Roos | Foto: Hendrik Osula/Eesti Korvpalliliit

Tänavuse kalendriaasta alguses peetud järjekordsel Balti mere karikaturniiril (BSBC) kasutas Korvpall24 portaal võimalust ning vestles pikemalt meeste ja poiste koondiste juhi Raido Roosiga. Küsisime Roosilt otse, kui konkurentsivõimelised on meie praegused U16 ja U18 vanusekäigud rahvusvaheliselt ning kas sealt on kunagi loota ka rahvuskoondisele täienduseks huvitavaid tüüpe.

Edasi arenes teema juba üsna detailseks, kui uurisime, kui kõrilõikajalik see noortekorvpalli maailm on ning kui palju erinevad päris agendid ning isehakanud n-ö abistajad vett segavad. Rääkisime noorelt välismaale minemise ohukohtadest ning üritasime ka teada saada, kui palju on olnud juhtumeid, kus noormängijad on teinud liiga rutakaid ja valesid valikuid.

Intervjuu viimases osas vaatasime otsa suvistele noorte EM-turniiridele ning kõige rohkem keskendusime U20 vanuseklassile, kus teatavasti mängitakse A-divisjonis. Käisime läbi ka konkreetsed mängijad, kellest hakkavad Roosi hinnangul treenerid seda koondist kokku panema ning proovisime selgust saada Henri Veesaare osas, samuti käis Roos välja ka ühe ootamatu nime.

scroll to top