fbpx
Close

INTERVJUU | Mis seisus on Eesti korvpalli järelkasv? Aru annab koondiste juht Raido Roos!

-Raido Roos ja Jukka Toijala | Foto: Siim Semiskar

Kui noortekoondiste peamised eesmärgid on tavapäraselt rihitud suvisesse aega, mil toimuvad noorte EM-turniirid, siis kalendriaasta algus on pikki aastaid olnud tänu kodusele Balti mere karikaturniirile vahekokkuvõtete tegemise aeg. Kuigi koroonaviiruse tõttu jäi vahepeal üks turniir sootuks ära, siis 2022. aasta esimestel päevadel oldi pärast vahepausi taas tagasi.

Korvpall24 portaal tõmbas turniiri kolmandal ehk viimasel päeval kõrvale Eesti rahvuskoondiste juhi Raido Roosi, kellel palusime hinnata meie noortekoondiste hetkeseisu ja sellega kogu Eesti korvpalli tulevikuperspektiivi.

Kuidas on see masinavärk tööle pandud, et igast aastakäigust jõuaks maksimaalselt palju noorkorvpallureid oma talendi ja potentsiaali realiseerida? Kas noorena välismaale minna on kindlasti õige tee või saab ka Eestis meestekoondise tasemel mängijaks sirguda? Kas näeme veel Henri Veesaart kunagi noortekoondistes mängimas ning kui lai talendibaas meil tema eakaaslaste hulgas on? Mis olukorras on meie tüdrukute korvpall ning millised on sealsed peamised kitsaskohad?

scroll to top