fbpx
Close

Koondiste juht Raido Roos: neid kõnesid ikka tuleb, et küll ei ole treener õige või ei tee õigeid valikuid

-Raido Roos | Foto: Siim Semiskar

-Raido Roos | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” keskenduti eelmises osas Eesti noortekoondiste esitustele jaanuari alguses toimunud BSBC noorteturniiril, kui külas oli kõikide järelkasvukoondiste tööd juhtiv Raido Roos. Koondise juhi ametinimetust kandev endine meistriliiga korvpallur peab tegelema kõigi tema haldusalas olevate tiimide olmeküsimustega ning vastu võtma ka kogu kriitika, mis tuleb koondisetreenerite aadressil.

Koondiste juhi töö ei ole kerge, sest tuleb olla filtriks koondiste peatreenerite ning lapsevanemate ja klubitreenerite vahel. “Eks neid kõnesid tuli ka selle BSBC ajal. Küll ei ole treener õige või ei tee ta koondisesse õigeid valikuid. On veel peenemaid teemasid, mida ma aga avalikult arutada ei saa,” selgitas Roos Manta Maja stuudios.

Kahjuks on Eestis küllalt aktuaalne, et lapsevanemad tahavad hakata ise koondist komplekteerima ning ei mõista, kui nende võsuke valikust mingil põhjusel välja jääb. “Just BSBC ajal oli mul sellel samal teemal üks väga pikk vestlus. Tegelikult on see üsna aktuaalne teema. Aga ma ei karda oma arvamuse eest seista ja seda välja öelda, mistõttu on mul ehk veidi vähem neid jutuajamisi Aga olen aru saanud, et varasemalt on väga julgelt seda peale surutud. See tuleb enamasti tüdrukute poole pealt, poiste osas on siin olnud mõned üksikud juhtumid,” rääkis Roos.

Teine pool asjast on klubide treenerid, kes peaks ka tahtma oma õpilasi koondises näha, kuid siin tuli Roos välja hoopis üllatava avaldusega: “Pigem ootaks mina treeneritelt palju suuremat suhtlust koondiste juhendajatega. See on veidi puudulik. Võib-olla tõesti jääb keegi märkamata (ja koondisesse kutsumata). Tuleks omavahel rohkem suhelda.”

Roos tõi ka ühe konkreetse näite hiljutisest ajast, kui Orissaare poisist Tormi Joonatan Metslast ei teadnud keegi mitte midagi. Nüüd on ta meil küll Eestist juba väljas, aga mõte on selles, et polnud üldse ülevaadet, et selline huvitav kuju on meil olemas. “Mina kutsun üles, et treenerid peavad omavahel julgemalt suhtlema, sest pole ju olemas ühte õiget ja valet vastust.”

Kuula pikemalt Raido Roosist, BSBC turniirist ja Eesti noortekoondistest “Möödaviske” saatest:

scroll to top