Riismaa mitmekülgne esitus ei suutnud Montalet võiduni aidata

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia madalamate liigade (Serie B ja C Gold) selle aastanumbri esimeses mänguvoorus ei õnnestunud eestlaste koduklubidel võiduni jõuda. Nädalavahetusel peetud mängudes said kaotuse nii Soresina Gilbertina (Arnold Mitt), Montale (Joonas Riismaa) kui ka Livorno (Gregor Kuuba).

Montale (6-7) võimalused võõrsil Arezzo (7-6) vastu kadusid sisuliselt esimese veerandajaga, mis kaotati 8:30. Poolajaks näitas tabloo külaliste 53:27 eduseisu ning kuigi teise poolaja võitis Montale 44:30, tuli tabelisse kindel 71:83 (8:30, 19:23, 24:17, 20:13) kaotus. Arezzo domineeris täielikult lauas (49:27), hankides koguni 23 ründelauda ning tabas suurepärase kindlusega vabaviskeid (21/25 ehk 84%).

Joonas Riismaa viskas 37 mänguminuti jooksul Montale parimana 17 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 4/8, vabavisked 1/2), lisas 4 lauapalli, 4 korvisöötu, 3 vaheltlõiget, ühe kulbi ning 2 isiklikku viga. Santiago Duhalde Rodriguez tõi Arezzo särgis üleplatsimehena 24 silma.

Hooaja kolmandat võitu püüdev Livorno (2-11) võitis Firenze (8-5) vastu avaveerandaja 15:10, kuid kaotas järgmised kaks skooriga 18:40 ning oli otsustava mänguperioodi alguseks 33:50 kaotusseisus. Kuigi viimase kümne minutiga suudeti vahet pisut vähendada, lõppes kohtumine siiski Livorno 51:63 (15:10, 6:20, 12:20, 18:13) kaotusega.

Gregor Kuuba sai mänguaega ligi 18 minutit, kuid ei suutnud isiklikku punktiarvet avada (kahesed 0/3, kolmesed 0/1). 16-aastane noormängija sai protokolli kirja 2 lauapalli ning ühe isikliku vea. Niccolo Mencherini viskas Livorno ridades 13 punkti, Leonardo Nardi tõi võitjaile 15 silma.

Montale on 15. vooru järel 6 võiduga 10. positsioonil, Livorno asub 2 võiduga viimasel real.

Serie B liigas jäi Soresina Gilbertina (4-11) võõrsil 58:69 (12:14, 17:22, 16:18, 13:15) alla Sangiorgese Basketile (6-9). Kõik veerandajad kaotanud külalistele sai saatuslikuks äärmiselt kahvatu kahepunktivisete tabavus (7/33 ehk 21%), eksiti ka kümnel vabaviskel (17/27).

Arnold Mitt eksis 7 mänguminuti jooksul kõigil neljal pealeviskel ning sai kirja ühe ründelaua ja isikliku vea. Davide Toffali (21 punkti) ning Ygor Biordi (17 punkti) viskasid Soresina 58-st punktist koguni 38. Kodumeeskonna resultatiivseimad olid Salvatore Parlato ja Pietro Bocconcelli võrdselt 16 silmaga.

Soresina (4-12) jagab 16 vooru järel Crema ning Varesega B-alagrupis 14. positsiooni.