fbpx
Close

Raido Roos: noortekoondistes on kindlasti olemas kujud, kellest võib midagi tulla

Avatar
-Eesti poiste U18 korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” käis eelmisel korral külas Eesti Korvpalliliidus koondiste juhina töötav Raido Roos, kelle hallata on igapäevaselt kõik meie järelkasvukoondised. Seetõttu oli Roosil jaanuari algus eriti kiire tööaeg, kui Tallinnas peeti iga-aastast BSBC noorteturniiri, kus Eesti U18 poisid teenisid täisedu kolme võiduga esikoha ja U16 poisid jäid ühe võidu peale.

Kuigi poiste U16 koondis võitis vaid ühe kohtumise, siis huvitavaid tüüpe on meeskonnas mitmeid, eesotsas Madridi Reali noorteakadeemias harjutava Henri Veesaarega. Raido Roosi sõnul on U16 koondislaste tuleviku ennustamine täiesti tänamatu töö, kuna tegemist on alles 15-aastaste poistega ning õige töö korvpalluriks saamisel on neil alles algamas.

Ka U18 poiste kohta oli Roosil samasugune sõnum: “Mingeid järeldusi paluks nendest BSBC mängudest mitte teha. Eelmise aasta U18 koondisel läks BSBC üle kivide ja kändude, aga suvel tegid EM-il täiesti okei tulemuse.”

Ka Marko Parkonen soovitab noorteturniiride tulemustesse külma peaga suhtuda. “Praegu siin juba räägiti, et keegi ei mäleta, kuidas meie U18 nii võimas on jne. Aga alles see oli, kui 1999 poisid olid meie kuldne põlvkond ja siis kohe sama jutt 2000. aastal sündinud poiste kohta,” muigas Parkonen.

U18 koondise liidrid on kindlasti sellised kujud, kellest võib midagi tulla. Aga seal koondises on huvitavaid tüüpe veel. Kuna eestlane on suhteliselt aeglane ärkaja, siis loodame, et läheb veel kirjumaks see seltskond,” lisas Roos enamasti veel 17-aastaste mängumeeste kohta.

Koondiste juht tõi jutus välja ka ühe murekoha. “Koondiste peatreenerite suunas tuleb väga palju kriitikat ja mina pole sellega absoluutselt päri. Sest mida teeb peatreener nelja päevase laagriga? Ta paneb kokku oma taktika ja visiooni ning hakatakse mängima,” sõnas Roos.

“Tegelikkuses tuleb pöörata pilgud klubide poole, mis tööd seal tehakse. Ei ole õige toorelt peatreenereid rünnata, et kuskil on midagi mööda pandud. Meil kõigil on korvpallist oma nägemus. Olen noor ja loll selle koha pealt ja mulle väga meeldib vaielda,” muigas Roos ja kinnitas, et tema seisab kindlasti koondiste peatreenerite selja taga.

Tüdrukute U18 koondise peatreenerina BSBC turniiril tegutsenud Marko Parkonen nõustus: “Loomulikult iga peatreener ja kõik mängijad tahavad võita, aga see võit tuleb välja pigistada teistmoodi, kui see, et ma ainult viie paremaga mängin, istun maa-ala kaitses ning lähen igal juhul võitma.”

Kuula pikemalt Raido Roosist, BSBC turniirist ja Eesti noortekoondistest “Möödaviske” saatest:

scroll to top
Inline
Inline