fbpx
Close

Egert Haller lahkub Valgast Hispaaniasse: karjääri mõttes on tegemist hea käiguga

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Nädala lõpus andis korvpalliagent Marten Lombiots Korvpall24.ee portaalile teada, et Valga-Valka/Maks&Mooritsa tagamängija Egert Haller saab sel hooajal ikkagi võimaluse ennast välismaal proovile panna, kui ta siirdub Hispaania tugevuselt kolmanda liiga klubisse CB L’Hospitalet.

Barcelona vahetus läheduses asuv klubi on Hispaanias üks vanemaid korvpalliklubisid ning tegemist on hooajast 1983/84 praeguse meistrisarja ACB liiga ühe asutajaliikmega. Kõrgeimal tasemel sai klubi mängida küll vaid ühe hooaja ning on pärast seda pendeldanud erinevate madalamate liigatasemete vahel.

“Võistkond on professionaalne, komplekteerituselt isegi oma liigas top5 hulka kuuluv,” kommenteeris Halleri agent Marten Lombiots. “Haller tuuakse tiimi liidriks, kes punkte viskaks. See on hea võimalus Egertil ennast välismaal proovile panna. Kui teeb hea hooaja, siis pääseb aste kõrgemal LEB Gold meeskondade huviorbiiti.”

Suvel tunti 23-aastase ja 192 cm pikkuse Halleri vastu huvi ühe teise LEB Silver tasemel mängiva tiimi poolt, kuid lepinguni sel puhul ei jõutud. Nüüd käisid asjad Lombiotsa sõnul aga väga kiiresti: “Kolmapäeval saime teada, et üks klubi otsib Egerti sugust mängijat. Neljapäeval tekkis konkreetsem huvi ja saadeti tutvumiseks leping. Siis pidi kiired otsused tegema…”

Lombiotsa sõnul suheldi veel nädalavahetusel aktiivselt Valga-Valka meeskonna esindajatega ning paberimajandus on vaja võimalikult kiirelt korda saada, sest tiim soovib Hallerit võimalikult kiirelt mängimas näha. Nüüdseks on Haller juba Hispaanias oma uue klubi juures kohal, kuid hetkel oodatakse veel FIBA poolset Letter of Clearance’it, mis teeks mängijaõiguste ülemineku ametlikuks.

Agent oli väga tänulik Valga-Valka klubile: “Suur tänu, et nad Egertisse uskusid. Eelmisel hooajal tänu Valga-Valka meeskonnale mängiski ta ennast üldse pildile.”

Ka Haller ise kinnitas Korvpall24.ee portaalile, et on oma senisele klubile väga tänulik: “Valgas oli kokkuvõttes väga meeldiv aeg. Olen neile väga tänulik mulle võimaluse andmise ja usaldamise eest. Tänan kõiki meeskonnakaaslasi, mänedžmenti ja treenereid meeldivate aegade eest. On kurb, et natuke kehval noodil lahkun, aga samas olen väga elevil uute väljakutsete pärast.”

Kuigi Halleril suvel välismaale pääseda ei õnnestunud ning suve teises pooles ja septembris oli ta kimpus vasaku põlve meniski probleemiga, üritas ta raskustest üle olla ja motiveerituna püsida.

“Olen inimene, kellele meeldivad väljakutsed ning Hispaaniasse minek tundub karjääri mõistes hea käiguna. Väga kaua kahjuks aega ei antud ning otsus tuli langetada vaid mõne päeva jooksul,” kommenteeris Haller valiku tagamaid ja lisas: “näen seda võimalusena end välismaal proovile panna ja hästi mängides võib-olla karjääris samm edasi teha. Usun, et välismängija vastutuse kandmine Hispaania klubis on hea väljakutse. Ja keele tahaks ka ära õppida.”

Haller on lühikese aja jooksul juba küsinud ka teistelt Hispaanias mängivatelt eestlastelt liiga taseme kohta: “Nii palju, kui olen uurinud, siis tegu on küllaltki korraliku liigaga. Midagi sarnast Eesti tasemele. Nagu agendilt kuulsin, siis oodatakse seal minult rünnakuliidri rolli võtmist. Tahan olla tiimile abiks, mistahes ülesandeid treener minult nõuab.”

Koos Halleriga mängib nüüd Hispaanias erinevatel liigatasemetel viis eestlast, talle lisaks veel ka Siim-Sander Vene, Sander Raieste, Robert Valge ja Rauno Nurger.

scroll to top