fbpx
Close

Rapla korvpallimeeskond palkas Leedu meistriliigas pallinud keskmängija

-Rapla Avis Utilitas fännid | Foto: Siim Semiskar

-Rapla Avis Utilitas fännid | Foto: Siim Semiskar

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond andis teada, et tiimiga liitub 25-aastane ja 213 cm pikkune ameeriklasest keskmängija Ronald Delph.

Delph kuulus viimased kolm aastat USA üliõpilasliigas NCAA-s Florida Atlantic võistkonda. Tema keskmisteks näitajateks olid seal 14,6 punkti, 8,7 lauapalli ja 2 viskeblokeeringut. Käimasolevat hooaega alustas ta Leedu kõrgliigas Šiauliai meeskonnas, kus tegi kaasa kolmes mängus (Prienai Vytautase, Pasvalyse Pieno žvaigždesi ja Utena Juventuse vastu) ja tõi keskmiselt 2 punkti ning 2 lauapalli. Lisaks tegi ta kaasa kahes Meistrite liiga eelringi mängus BC Levski Lukoili vastu ning seal jäi Delphi saagiks keskmiselt 3 punkti ja 4 lauapalli.

“Kuna me pidime tunnistama, et keskmängijate valikul ei pannud me 100% täkkesse, mida ikka ette tuleb, siis hakkasime kohe otsima mängijat, kes vastaks paremini eeldustele, mis meil välismängijatele on. Samal ajal alustas Šiauliai meeskond Leedu meistrivõistlustel järjestikuste kaotustega ja nemad omakorda mõistsid, et Leedu tippliigas vajavad nemad võitmiseks korvi alla füüsiliselt tugevamat mängijat. Ma arvan, et ta võttis alustuseks natuke liiga suure ampsu ja Eesti-Läti liiga on talle arenemiseks ja profikarjääri alustamiseks parem koht kui Leedu meistriliiga. Ronald läbis Šiauliais augustis edukalt katseaja ja näitas head mängu kontrollkohtumistes. Ta on 2 kuud Leedus trenni teinud, tal on ette näidata eeskujulik statistika NCAA I divisjonis, ma usun, et ta on sobiv mees meie korvialuse kindlustamiseks!” rääkis Rapla korvpalliklubi mänedžer Jaak Karp klubi Facebooki lehe vahendusel.

scroll to top